Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Wiśniewska (PiS): UE może być silna, siłą państw członkowskich

PR 8:00 15 grudnia 2017
Telewizja Republika
Jacek Ożóg połączył się telefonicznie w poranku Telewizji Republika z europosłanką PiS Jadwigą Wiśniewską by porozmawiać na temat wczorajszej wizyty ministra Mateusza Morawieckiego na unijnym szczycie.

Jadwiga Wiśniewska powiedziała, ze jest przekonana, że premier Morawiecki zaprezentował w sposób dobry 3 ważne dla Polski sprawy. Chodzi o: bezpieczeństwo i obronę; polityka społeczną oraz politykę migracyjną. Po raz pierwszy musiał się zmierzyć z dużymi wyzwaniami europejskiego szczytu jednak on bardzo dobrze zna Brukselę. Wielokrotnie jako wicepremier tam bywał. Nie była to rzecz szczególnie trudna dla niego na pewno – stwierdziła eurodeputowana.

Jeśli chodzi o bezpieczeństwo i obronę- jestem przekonana, że w imieniu Polski wyraził zgodę na formalne powołanie nowej struktury w dziedzinie obronności w której chęć wyraziły 23 kraje członkowskie. Dla nas ważne żeby działać w sposób transparentny, nasz sukces w dziedzinie obrony od tego zależy – stwierdziła Wiśniewska.

Redaktor Ożóg zapytał czy ta nowa formacja, nie będzie kolidowała z suwerennością Polski.

- Uważamy ze współpraca w ramach PESCO to dobry kierunek. To da także szansę żeby rozwijać przedsiębiorstwa w Polsce by rozwijać przemysł obronności. On też dzięki temu będzie mógł produkować dla PESCO broń – stwierdziła Jadwiga Wiśniewska. Nie możemy patrzeć na PESCO jako na zagrożenie – kontynuowała eurodeputowana PiS. Dla nas najważniejsze jest zachowanie suwerenności Polski. UE może być silna, siłą państw członkowskich. Chcemy współpracować z poszanowaniem. Takiego zagrożenia nie zauważamy- stwierdziła Wiśniewska.

Europosłanka odniosła się także do kwestii zmiany na stanowisku premiera i ewentualnej zmiany polityki. Premier Morawiecki będzie kontynuował politykę zagraniczną zapoczątkowaną przez premier Beatę Szydło. Ona często mówiła ze jesteśmy biało-czerwoną drużyną. Te akcenty muszą w drużynie być różnie stawiane. Teraz najważniejszy akcent stawia się na rozwój gospodarki, Morawiecki jest bardzo dynamiczny, z pewnością będzie realizował ten rozwój- stwierdziła Jadwiga Wiśniewska, europosłanka PiS.

Źródło: Telewizja Republika

Wczytuję ocenę...


W PUNK (K. GÓJSKA) - PROF. ZDZISŁAW KRASNODĘBSKI - TO TUSK UCZYNIŁ NIENAWIŚĆ MOTOREM POLITYKI
Wczytuję komentarze...
Najnowsze