Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Wielkie święto Polski w Estonii

PR 12:58 26 maja 2018
twitter.com/mblaszczak
- To niezwykły rok i niezwykły rejs Daru Młodzieży. W tym roku ambasadorami Polski na świecie są bardzo młodzi ludzie. To jest dla nas wszystkich bardzo ważna chwila. W ten sposób promujemy Polskę na świecie. Bardzo ważna jest też jego załoga – młodzi ludzie z pasją - powiedział Mariusz Błaszczak, minister obrony narodowej podczas spotkania z załogą żaglowca „Dar Młodzieży”.

Spotkanie odbyło się w sobotę w porcie w Tallinie, który jest pierwszym portem na trasie polskiego żaglowca.


Jak zaznaczył minister rejs Daru Młodzieży to szczególne wydarzenie, które angażuje wielu ludzi z pasją.

- Ludzie z pasją i ludzie, którzy mam nadzieję zwiążą swoje losy czy  z Marynarką Wojenną, czy z Marynarką Handlową. Wielkie święto Polski w Estonii. Stulecie niepodległości Polski i Estonii. Bardzo wiele nas łączy. Jesteśmy przyjaciółmi – zaznaczył szef MON.

Minister Błaszczak przekazał podczas spotkania na ręce kapitana okolicznościowy ryngraf, a załodze żaglowca okolicznościowe pióra.
Na spotkaniu z mediami szef MON podsumował także swoje spotkanie z ministrem obron Estonii, które   odbyło się w piętek.  Jak podkreślił dyskusja była bardzo interesująca. Rozmowa z ministrem obrony Estonii i szefem sztabu dotyczyła projektów wzmocnienia wschodniej flanki NATO oraz zbliżającego się szczytu NATO.

- Zabiegamy, tak jak nasi sojusznicy o większą obecność wojsk na wschodniej flance NATO. Ta nasza praca, nasze spotkania owocują tym, że mamy pierwsze sygnały, że Senat USA bardzo poważnie podchodzi do sprawy zwiększenia liczebności wojsk USA w Polsce – mówił szef MON. 

 

Źródło: mon.gov.pl, twitter

Wczytuję ocenę...


RAFAŁ ZIEMKIEWICZ - BIEDROŃ CHCE WPROWADZIĆ 54 PŁCIE A SCHEURING-WIELGUS W OPARACH SIARKI
Wczytuję komentarze...
Najnowsze