Wielki sukces młodej polskiej tenisistki. Poszybuje wysoko w rankingu WTA

fotografia ilustracyjna
pixabay

Iga Świątek pokonała Monikę Puig i dzięki temu znalazła się w IV rundzie wielkoszlemowego turnieju Rolanda Garrosa 2019. Polska tenisistka zaliczy duży awans w rankingu WTA.

Iga Świątek udział w swoim pierwszym seniorskim Roland Garros zaczęła od starcia z Francuzką Seleną Janicijević. Mecz zakończył się wynikiem 6:3, 6:0 dla Polki. W drugiej rundzie ograła Qiang Wang z takim samym wynikiem. Chinka plasuje się na szesnastym miejscu w rankingu WTA.

Ostatni mecz Polka rozpoczęła od stracenia seta do zera. Później jednak losy spotkania się odwróciły i dwa kolejne sety wygrała 3:6, 3:6.

Iga Świątek za wejście do IV rundy wielkoszlemowego turnieju otrzyma 240 pkt w rankingu WTA dzięki czemu znajdzie się na około 65 miejscu. Ustalenie dokładnej pozycji Polki w kolejnym zestawieniu nie jest jeszcze możliwe ze względu na ciągle toczący się turniej oraz dwie inne rozgrywki w których zawodnicy walczą o punkty w WTA.

Pewne jest jednak to, że osiemnastolatka (urodzona 31 maja) znajdzie się w top 100 tenisistek świata.

Awans do IV rundy turnieju to już wielki sukces, ale nie koniec zawodów.

Polkę czeka teraz trudny bój. Zmierzy się bowiem z obrończynią tytułu Simoną Halep.

You'll Never Walk Alone! Liverpool wygrywa Ligę Mistrzów!

Źródło: media