Wielki awans Atletico Madryt, koszmarny kwiecień FC Barcelony

facebook.com/AtleticodeMadrid

Po porażce 1:2 na Camp Nou, piłkarzom Diego Simeone w rewanżu wystarczyło skromne zwycięstwo 1:0. Ostatecznie Atletico pokonało ,,Dumę Katalonii" 2:0 i podobnie jak przed dwoma laty wyeliminowało Barcę z Ligi Mistrzów. Tym samym w najlepszej czwórce zobaczymy dwa kluby ze stolicy Hiszpanii.

Na początku pierwszej połowy kibice oglądali niezbyt porywające widowisko. Goście, jak to mają w zwyczaju, przeważali w posiadani piłki, ale nie potrafili oddać choćby jednego strzału. Natomiast gracze z Madrytu cierpliwie czekali na swoją szansę i w 36. minucie owa szansa się pojawiła. Saul Niguez znalazł się z piłką na skraju pola karnego i cudownym podaniem znalazł w polu karnym Griezmanna. Francuz wyskoczył ile sił w nogach i głową posłał piłkę w kierunku bramki, której nie sięgnął ter Stegen. Tym samym Estadio Vicente Calderon oszalało z radości, bo od tej chwili, to Atletico było w półfinale Champions League.
Po zmianie stron w dalszym ciągu lepiej wyglądali piłkarze ze stolicy Hiszpanii. „Duma Katalonii” najlepszą sytuację stworzyła sobie w 59. minucie, kiedy to Jordi Alba posłał groźne dośrodkowanie w pole karne i tylko doskonała interwencja Gabiego uchroniła madrytczyków przed utratą gola.
Przyjezdni stale oblegali bramkę Oblaka, ale niewiele z tego wynikało. Coraz częściej w szeregach „Blaugrany” wkradała się frustracja. Owocem tego był rzut karny, podyktowany za zagranie ręką Iniesty który powinien wylecieć z boiska, bowiem celowo zablokował podanie. Niemniej jednak Griezmann podszedł do rzutu karnego i podwyższył wynik spotkania na 2:0.
Podopnie jak przed dwoma laty ,,Rojiblancos" wyeliminowali Barce z Ligi Mistrzów. Tym samym w najlepszej czwórce rozgrywek zagrają dwie drużyny ze stolicy Hiszpanii. Czy dojdzie w półfinale do derbowego starcia ? Losowanie par półfinałowych już jutro o godz 11:30.