Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

WIELKA BRYTANIA: Rząd powołał specjalną jednostkę do walki o wolność religijną. Na jej czele stanął… muzułmanin!

M.N. 17:33 11 lipca 2018
Wikimedia Commons
Rząd brytyjski powołał po raz pierwszy Specjalnego Wysłannika ds. Wolności Religii lub Przekonań. Funkcję tę będzie sprawował Sekretarz stanu ds. Wspólnoty Narodów i ONZ, muzułmański polityk zasiadający w Izbie Lordów, Tariq Ahmad. Zadaniem nowo mianowanego dyplomaty będzie „promowanie zdecydowanego stanowiska Wielkiej Brytanii w sprawie tolerancji religijnej za granicą i pomoc w zwalczaniu dyskryminacji religijnej w krajach, w których grupy wyznaniowe stanowiące mniejszości spotykają się z prześladowaniami”.

Jak wypowiedział się sam lord Ahmad, „Ludzie wszystkich wiar lub niewierzący powinni cieszyć się wolnością praktykowania tak, jak chcą. Ten szacunek [dla wiary lub jej braku] to klucz do globalnej stabilności i leży całkowicie w naszym interesie. (…) W zbyt wielu częściach świata mniejszości religijne są prześladowane, dyskryminowane i traktowane jako obywatele drugiej kategorii. Jako człowiek wierzący, odczuwam to bardzo głęboko”.

Według słów premier Theresy May „zarówno tutaj w UK, jak i za granicą jednostkom zabrania się podstawowego prawa do możliwości praktykowania bez obaw swojej wiary. (…) Nie mogę się doczekać, by wspierać lorda Ahmada w tej nowej roli, gdy będzie pracować z grupami wyznaniowymi i rządami na całym świecie, by zwiększyć świadomość prześladowań religijnych i tego, co możemy zrobić, aby je wyeliminować”.

TUTAJ WIĘCEJ NA TEN TEMAT!

Źródło: swiato-podglad.pl

Wczytuję ocenę...


WYDANIE SPECJALNE - DR ROSS, KANIA: JAK OTWARTY DIALOG DĄŻY DO WYWOŁANIA ZAMIESZEK W POLSCE
Wczytuję komentarze...
Najnowsze