Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Większość kandydatów na przewodniczącego PE chce nałożyć sankcje na Polskę

kos 7:57 12 stycznia 2017
youtube.com
W trakcie środowej debaty kandydatów na przewodniczącego Parlamentu Europejskiego padło pytanie o potencjalne sankcje na Polskę – przekazuje RMF FM.

Prowadzący dyskusję zadał pytanie - czy Polska powinna zostać ukarana w świetle zarzutów Komisji Europejskiej o łamanie zasad rządów prawa. Chętni na fotel przewodniczącego mogli odpowiedzieć „tak” lub „nie” i nie mieli prawa do dodatkowego komentarza. Wybory odbędą się 17 stycznia.Debata była zorganizowana przez portal informacyjny „Politico”.

Za sankcjami wobec Polski w przypadku niewypełnienia zaleceń KE wypowiedział się m.in. kandydat liberałów, Belg Guy Verhofstadt, który słynie z ataków na demokratycznie wybrany rząd w Warszawie.

Nałożenie sankcji na kraj członkowski za łamanie rządów prawa umożliwia artykuł 7 unijnego traktatu. Decyzja taka może zapaść tylko jednogłośnie i zdaje się, że taki scenariusz jest niemożliwy do spełnienia.

Przypominamy, że Komisja Europejska prowadzi wobec Polski procedury od stycznia 2016 roku i pod koniec lipca opublikowała dokument zalecając rządowi m.in. opublikowanie wszystkich wyroków TK i zastosowanie się do nich.

Polski rząd odpowiedział, że nie widzi prawnych możliwości ich wdrożenia.

Źródło: RMF FMWczytuję ocenę...
Dr Aondo-Akaa: Chcę porozmawiać z protestującymi bez ich matek. Mówmy z nimi! Oni są osobami równorzędnymi

Wczytuję komentarze...
Najnowsze