Wiek to żadna wymówka! 85-letni Inada po raz kolejny ukończył morderczego Ironmana

@Safesportid_fr

85-letni Hiromu Inada ukończył swój kolejny występ w prestiżowych zawodach triathlonowych Ironman. To najstarszy aktywny zawodnik spośród wszystkich uprawiających ten sport. Nowy rekord świata ustanowił Niemiec – Patrick Lange.

Limit czasowy w jakim zawodnicy muszą ukończyć rywalizację to 17 godzin. W tegorocznej edycji Japończyk znów podołał wyzwaniu. Pływanie zajęło mu 1 godzinę i 51 minut, na rowerze jechał 8 godzin i 2 minut, a maraton przebiegł w czasie 6 godzin 28 minut. Pojawił się na mecie na 6 minut przed końcem zawodów.

To nie pierwsze zawody Ironmana ukończone przez Inadę. Rok temu ukończył wyścig w czasie 16 godzin, 49 minut i 18 sekund.

Ironman to zawody triathlonowe rozgrywane przez World Thriathlon Corporation. Zawodnicy mają do przepłynięcia 3,86 kilometra, do pokonania na rowerze 180, 2 km, a do przebiegnięcia 42 kilometry 195 metrów (dystans maratoński). To jedne z najbardziej prestiżowych zawodów triathlonowych na świecie.

Źródło: rmf24.pl, twitter.com