Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Wiceminister spraw zagranicznych: Polska nie łamie zasad praworządności

J.P 16:45 25 września 2017
fot. Marcin Pegaz/Gazeta Polska
Unijni ministrowie do spraw europejskich omówili w Brukseli sytuację w Polsce. Na spotkaniu nie zapadły jednak żadne konkretne decyzje. Wiceminister spraw zagranicznych Konrad Szymański podkreślał, że Polska nie łamie zasad praworządności.

Z nieoficjalnych informacji wynika, że wszyscy ministrowie zabrali głos w sprawie sytuacji w Polsce. Otwarcie władz w Warszawie bronił minister z Węgier, ministrowie z Holandii, Szwecji i Francji wypowiadali się najostrzej i mówili o zagrożeniu dla praworządności. Żaden kraj nie proponował uruchomienia artykułu 7. unijnego traktu i nałożenia sankcji.

Wiceminister spraw zagranicznych Konrad Szymański powiedział, że Polska jest przywiązana do zasady praworządności i że jest ona centralnym elementem polskiej konstytucji. Dodał, że Warszawę i Komisję Europejską dzieli interpretacja zasady praworządności w odniesieniu do ustaw, które są częścią reformy sprawiedliwości.

– Polska nie łamie prawa unijnego, a ewentualne wątpliwości co do tego powinny być rozwiązywane przez Europejski Trybunał Sprawiedliwości. To by z pewnością ograniczyło efekty ubocznej tej sytuacji, czyli wzajemnej nieufności – tłumaczył.

Źródło: Telewizja Republika, IAR, polskieradio.pl

Wczytuję ocenę...


KONIEC SYSTEMU (odc.86/2) - BARBARA PIWNIK - REFORMA WYMIARU SPRAWIEDLIWOŚCI POTRZEBNA OD ZARAZ
Wczytuję komentarze...
Najnowsze