Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Ważne słowa abpa Jędraszewskiego: zmartwychwstały Chrystus objawił człowiekowi prawdę o Nim samym

pmb 20:52 20 kwietnia 2019
Flickr/Archidiecezja Krakowska Biuro Prasowe/Public Domain Mark 1.0
Zmartwychwstały Chrystus objawił człowiekowi prawdę o Nim samym. Prawdę o świętości Jego życia, prawdę, która jest święta od chwili poczęcia, aż do momentu naturalnej śmierci – powiedział na antenie Radiowej Jedynki abp Marek Jędraszewski.

– Pusty grób Chrystusa nie miał prawa w ogóle się zdarzyć. Wynika to najpierw z tego, że Jezus Chrystus naprawdę umarł. Świadczy o tym przebity Chrystusowy bok. Nie miał prawa się wydarzyć, dlatego, że na rozkaz Piłata, a na życzenie arcykapłanów, postawiono przy Jezusowym grobie zbrojną straż. Ona miała przypieczętować to, co się zdarzyło w Wielki Piątek, zwycięstwo śmierci nad życiem, rozpaczy nad nadzieją, nienawiści nad miłością – mówił arcybiskup.

– W pusty grób nie wierzyły także niewiasty, które zdążały trzeciego dnia do Chrystusowego grobu. Chciały ciało Chrystusowe namaścić. Jedynym ich zmartwieniem było to, kto odwali ciężki kamień znajdujący się u wejścia, a tymczasem zobaczyły pusty grób, kamień odwalony i aniołów, którzy mówią, że na próżno szukają tutaj Chrystusa. On żyje, On zmartwychwstał – podkreślał metropolita krakowski.

Źródło: Polskie Radio 24

Wczytuję ocenę...


RAFAŁ ZIEMKIEWICZ - RABIEJ I 4 STREFY RELAKSU ORAZ MAŁA EMI I FARMA TROLLI. CO SIĘ DZIEJE?
Wczytuję komentarze...
Najnowsze