Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Ważna zapowiedź Prezydenta na Łotwie: Gen. Wojciechowski wejdzie w struktury dowódcze NATO

PR 12:50 28 czerwca 2018
Krzysztof Sitkowski/twitter.com/prezydentpl
- Generał Sławomir Wojciechowski wejdzie niedługo w struktury dowódcze NATO; stanie na czele Dowództwa Wielonarodowego Korpusu Północno-Wschodniego - zapowiedział Prezydent Andrzej Duda podczas spotkania z żołnierzami w Bazie Wojskowej w Ādaži na Łotwie.

Prezydent podczas czwartkowej wizyty w bazie wojskowej Adażi na Łotwie powiedział, że "gen. Sławomir Wojciechowski niedługo wejdzie w struktury dowódcze NATO, po to, aby zdobyć nowe umiejętności i nowe zdolności".

- Będzie pełnił jedną z absolutnie kluczowych funkcji jeśli chodzi o bezpieczeństwo naszego regionu. Stanie na czele Dowództwa Wielonarodowego Korpusu Północno-Wschodniego - zapowiedział Andrzej Duda.

Jak podkreślił, obecność żołnierzy Sojuszu Północnoatlantyckiego na Łotwie jest gwarantem bezpieczeństwa regionu.

Prezydent wyraził przekonanie, że w najbliższym czasie nie będzie konfliktu w naszym regionie. - Jestem przekonany, że wojny nie będzie, bo nikt nie odważy się podnieść ręki na wojska NATO, największego i najsilniejszego sojuszu militarnego na świecie - zaznaczył Andrzej Duda.

- Sojusz jest najpotężniejszy i najsilniejszy, bo potrafi się szybko adaptować do zmieniających się na świecie warunków. Sojusz jest najsilniejszy, bo spotykacie się państwo na takich misjach, jak ta i służycie razem - żołnierze z różnych krajów Sojuszu - oświadczył prezydent.

Prezydent zapowiedział także, ze przyjmowanie nowego systemu dowodzenia wojskiem wymaga również kolejnych zmian kadrowych. Także na najwyższych stanowiskach dowódczych.

Jak zaznaczył, zmiany te przeprowadzone zostaną w absolutnej koordynacji, na bazie współpracy prezydenta, ministra obrony Mariusza Błaszczaka i premiera Mateusza Morawieckiego, przy wsparciu BBN i MON.

 

Źródło: prezydent.pl

Wczytuję ocenę...


KONIEC SYSTEMU (ODC. 117/1) - DLACZEGO NIEKTÓRZY NIENAWIDZĄ MAJORA JÓZEFA KURASIA "OGNIA"
Wczytuję komentarze...
Najnowsze