Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Ważna deklaracja podpisana przez szefa MON! Polska przystąpiła do programu współpracy obrony cybernetycznej

PR 12:28 24 listopada 2018
pixabay
Szef MON Mariusz Błaszczak przebywa z wizytą w Wilnie. Podpisał tam w sobotę ważną deklarację. Polska przystąpiła do "Cyber Rapid Response Teams" czyli do programu o współpracy krajów UE w zakresie wspólnej polityki bezpieczeństwa i obrony cybernetycznej w ramach PESCO.

Mister Mariusz Błaszczak przebywa od piątku z dwudniową wizytą w Wilnie w ramach obchodów setnej rocznicy odrodzenia Sił Zbrojnych Litwy.

Przy okazji tej wizyty, szef mon podpisał ważny dokument, na mocy którego, Polska przystąpiła do programu współpracy krajów UE w zakresie wspólnej polityki bezpieczeństwa i obrony.


- Wspólnie będziemy pracować na rzecz stworzenia takich możliwości, aby nasze reakcje w sytuacji zagrożeń cybernetycznych - a wiemy, że te zagrożenia są realne i wiemy, skąd pochodzi źródło tych zagrożeń - były stanowcze i bardzo szybkie -
powiedział minister Błaszczak.

Program rozwoju zdolności walki elektronicznej, reagowania na zagrożenia cybernetyczne i wzajemnej pomocy w Unii Europejskiej jest realizowany poprzez mechanizm PESCO.

Błaszczak podkreślił na Litwie, że współpraca Polski z Litwą rozwija się dynamicznie.

- Wiele nas łączy historycznie. 400 lat unii polsko-litewskiej to są czasy dynamicznego rozwoju obu narodów. To są czasy rozkwitu kultury. To są również czasy kiedy oręż polsko-litewski odnosił swoje największe zwycięstwa. Dziś jesteśmy wspólnie w Unii Europejskiej. W ramach Sojuszu Północnoatlantyckiego tworzymy podstawy do tego, aby zarówno w Polsce i na Litwie było bezpiecznie - powiedział Błaszczak.

 

Źródło: twitter.com/MON_GOV_PL, media

Wczytuję ocenę...


SPECJALNA "POLITYCZNA KAWA"- BEATA SZYDŁO - PiS TO PARTIA EUROENTUZJASTÓW
Wczytuję komentarze...
Najnowsze