Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Wątpliwości wokół śmierci posła Wójcikowskiego

kos 8:35 12 marca 2018
Telewizja Republika
Mimo, że od wypadku, w którym zginął poseł Rafał Wójcikowski minął już ponad rok wciąż nie poznaliśmy stanowiska Prokuratury Okręgowej w Łodzi, która prowadzi tę sprawę – informuje „Wprost”.

Przypominamy, że Wójcikowski jechał drogą S8 z Tomaszowa Mazowieckiego do studia Telewizji Republika w Warszawie gdy z niewiadomych przyczyn stracił panowanie nad kierownicą i uderzył w barierkę ochronną. Samochód stanął w poprzek drogi, został ominięty przez jeden z samochodów, niestety kolejny (Ford) w niego uderzył, co spowodowało wielonarządowe obrażenia u Wójcikowskiego. Poseł zmarł.

Sprawą zajął się tygodnik „Wprost”, który zwraca wagę na kilka znaków zapytania w sprawie. Po pierwsze akumulator od samochodu został znaleziony 20 m od samochodu, chociaż maska była zamknięta. Część świadków zeznała, że poseł miał wysiąść z samochodu i go obejść tuż przed tym gdy uderzył w niego pędzący samochód. Jeden ze świadków miał zeznać, że ominął samochód Wójcikowskiego, który miał mieć włączone światła, co jest sprzeczne z zeznaniami kierowcy Forda.

Kontrowersyjna jest również prędkość z którą miał jechać Ford. Według kierowcy miał on uderzyć w auto Wójcikowskiego jadąc z prędkością ok. 30 km/h, wedle badań Instytutu Sehna wynika, że prędkość Forda wynosiła między 90 a 110 km/h.

„Wprost” informuje również, że poseł Kukiz’15 w przeszłości miał otrzymywać pogróżki od jednego z najbogatszych Polaków, który miał być w sprawie przesłuchiwany. Z rozmów „Wprost” z pracownikami Wójcikowskiego wynika, że w ostatnich dniach przed śmiercią miał być „nieswój, poddenerwowany, a wokół niego wyczuwało się atmosferę napięcia”.

Źródło: wprost

Wczytuję ocenę...


W PUNKT (K. GÓJSKA) - PROF. KAROL KARSKI O TIMMEMANSIE: Są tacy politycy, którzy dużo krzyczą, ale nic konkretnego z tego nie wynika
Wczytuję komentarze...
Najnowsze