Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Waszczykowski spotkał się z sekretarzem ONZ. "Polska ma spore szanse na członkostwo w Radzie Bezpieczeństwa"

MAD 10:32 10 stycznia 2017
Twitter/Poland in the UN
Witold Waszczykowski, minister spraw zagranicznych, spotkał się dziś w Nowym Jorku z nowym sekretarzem generalnym ONZ, Antonio Guterresem. Głównym tematem rozmów była kandydatura Polski na niestałego członka Rady Bezpieczeństwa ONZ w latach 2018-2019.

Waszczykowski ma jeszcze dziś spotkać się z wieloma ambasadorami z różnych krajów, w celu przekonania do wyboru Polski jako niestałego członka RB ONZ. Poza tematem kandydatury naszego kraju, szef polskiej dyplomacji rozmawiał z sekretarzem ONZ o konflikcie rosyjsko-ukraińskim oraz kryzysie migracyjnym.

- Od wielu lat jesteśmy członkiem licznych operacji pokojowych, ponad 70 tys. polskich żołnierz w błękitnych hełmach służyło na różnych frontach. Mieliśmy wielu ważnych negocjatorów, m.in. Tadeusza Mazowieckiego - powiedział Waszczykowski, przekonując o wkładzie Polski w działania zmierzające do stabilizacji i umacniania bezpieczeństwa na świecie.

Wiadomo też, że Waszczykowski spotka się m.in. z doradcami Donalda Trumpa - Henrym Kissingerem oraz gen. Michaelem Flynnem. - Chcę przedstawić sytuację w naszej części Europy, jak wygląda ona po decyzjach NATO i dlaczego musiały one zostać podjęte. Chcę rozmawiać o rosyjskiej polityce i jak można reagować na działania Rosji. Nie blokujemy zbliżenia z Rosją, pod warunkiem, że nie będzie się ono działo naszym kosztem - powiedział minister spraw zewnętrznych.

Źródło: msz.gov.plWczytuję ocenę...
PŁOMIENNE PRZEMÓWIENIE MATEUSZA MORAWIECKIEGO o POLSKIEJ TWIERDZY NA ZJEŹDZIE KLUBÓW "GAZETY POLSKIEJ"

Wczytuję komentarze...
Najnowsze