Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Waszczykowski o Unii „dwóch prędkości”: To mogłoby oznaczać koniec UE

lml 15:26 19 maja 2017
Telewizja Republika
"Taka koncepcja zakończyłaby się katastrofą. Pamięć o podzielonej Europie jest w Polsce wciąż żywa. Na takie plany na pewno się nie zgodzimy" – mówił szef polskiej dyplomacji w wywiadzie dla "Die Welt", odnosząc się do planowanej przez przez kanclerz Angelę Merkel i prezydenta Emmanuela Macrona reformy strefy euro.

Witold Waszczykowski był pytany przez "Die Welt" m.in. o stosunki Polski i Niemiec. "Niemcy to niezawodny partner z perspektywy Polski. Stosunki między krajami są ogólnie bardzo dobre. Dotyczy to zarówno kwestii politycznych i ekonomicznych, jak również kwestii wojskowych" – stwierdził minister.

Dopytywany o problemy między krajami podkreślił, że występują one w "niektórych dziedzinach", a wynikają z różnych interesów i poglądów. Waszczykowski zwrócił uwagę na różnice między krajami w kwestii "bezpieczeństwa energetycznego i klimatu oraz polityki migracyjnej".

"Taka koncepcja zakończyłaby się katastrofą. Pamięć o podzielonej Europie jest w Polsce wciąż żywa. Na takie plany na pewno się nie zgodzimy" – powiedział szef MSZ, odnosząc się do pytania o planowaną przez Merkel i Macrona reformy strefy euro.

Witold Waszczykowski wskazał, że między Polską a Brukselą nie widzi aż tak wielu napięć. Podkreślił jednak, że retoryka Komisji Europejskiej "maluje fałszywy obraz Polski". "To nas stygmatyzuje. To jest niepotrzebne" – dodał.

 

 

Źródło: dw.com, telewizjarepublika.plWczytuję ocenę...
TAGI:
OTWARTYM TEKSTEM - odc. 120/2 - IRENEUSZ KACZMAREK - DIAGNOZA JEST JASNA: JESTEŚMY NA WOJNĘ!

Wczytuję komentarze...
Najnowsze