Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

W Sejmie powstało Koło Republikańskie

EmaPob 13:15 24 lutego 2017
FOT. KRZYSZTOF BIAŁOSKÓRSKI
W skład nowego koła poselskiego wchodzą: Magdalena Błeńska, Anna Maria Siarkowska, które wczoraj odeszły z ugrupowania Kukiz'15, a także Małgorzata Jankowska, która zastąpiła w klubie Kukiz'15 Rafała Wójcikowskiego.

Przypomnijmy, że wczoraj klub poselski Kukiz'15 opuściły dwie posłanki - Magdalena Błeńska (Koordynator Klubu Republikańskiego Sopot) oraz Anna Maria Siarkowska (Wiceprezes Stowarzyszenia „Republikanie"). 

– Mówiło się o tym od dawna. Największego przeświadczenia o tym nabrano po głosowaniu w sali kolumnowej, gdy uchwalono budżet, na której obecna była poseł Siarkowska z posłem Wójcikowskim. Szersza dyskusja o tym w klubie będzie dzisiaj po południu, niedawno się dowiedzieliśmy o sprawie. Posłanki złożyły stosowny dokument w kancelarii Sejmu. Obie posłanki były od początku nieco na uboczu – informuje nas chcący zachować anonimowość przedstawiciel klubu Kukiz'15.  

Magdalena Błeńska – Poseł na Sejm RP wybrana z listy Kukiz’15 z okręgu gdańskiego w 2015 r. Członek Komisji Infrastruktury, Komisji Administracji i Spraw Wewnętrznych oraz Wiceprzewodnicząca Podkomisji ds. Budownictwa, wiceprzewodnicząca Parlamentarnego Zespołu ds. Reform Systemowych i Wolnorynkowych, członek Parlamentarnego Zespołu na Rzecz Prawa do Życia. Członek Stowarzyszenia „Republikanie” - Koordynator Klubu Republikańskiego Sopot, członek Stowarzyszenia KoLiber oraz działaczka w ruchu zmieleni.pl. Z wykształcenia i zawodu jest architektem. Ukończyła niemiecką uczelnię RheinischWestfalische
Technische Hochcschule Aachen (RWTH), a także studia podyplomowe z konserwacji zabytków na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu.

Anna Siarkowska – Poseł na Sejm RP wybrana z listy Kukiz’15 z okręgu ostrołęcko-siedleckiego w 2015 r. Przewodnicząca Podkomisji stałej ds. społecznych w wojsku. Członek Komisji Administracji i Spraw Wewnętrznych, Parlamentarnego Zespołu ds. Spraw Reform Systemowych i Wolnorynkowych, Parlamentarnego Zespołu na rzecz Prawa do Życia. Wiceprezes Stowarzyszenia „Republikanie”. Ukończyła Wydział Bezpieczeństwa Narodowego Akademii Obrony Narodowej i została doktorantką na tej uczelni. Jest uznanym ekspertem w zakresie planowania obronnego i zarządzania kryzysowego w administracji rządowej. Stowarzyszenie „Republikanie” – ogólnopolska organizacja pozarządowa o charakterze społeczno-politycznym, powołana w 2013 r., działająca na rzecz dobra wspólnego, zwiększania podmiotowości państwa polskiego oraz w duchu zgodnym z chrześcijańską koncepcją człowieka. Prezesem Stowarzyszenia jest Karol Rabenda.

Źródło: własne

Wczytuję ocenę...


DZIENNIKARSKI POKER - JOLANTA HAJDASZ - TO CO PROPONUJE LGBT WS. WYCHOWANIA DZIECI PRZERAŻA
Wczytuję komentarze...
Najnowsze