Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

W Poznaniu trwają międzynarodowe targi żywieniowe POLAGRA. Polskie firmy nagrodzone

ds
AKTUALIZOWANY 14:51 26 września 2017
17:20 25 września 2017
Najwięcej Złotych Medali MTP zdobyła SM Mlekovita, odebrał je prezes Dariusz Sapiński
To już 33. edycja tej imprezy. Bardzo szybki rozwój branży wymaga zmian w formule. Dlatego kolejna edycja targów POLAGRA Food będzie poświęcona głównie promocji eksportu, i odbędzie się już w maju.

Podlaskie firmy zgarnęły w tym roku aż 10 Złotych Medali MTP. Najwięcej trafiło do SM Mlekovita. Nagrody otrzymały następujące produkty wysokomazowieckiej spółdzielni: DarPRO Napój serwatkowy cytrynowy, Deliser – ser twarogowy topiony klasyczny, Favita – ser do smarowania kanapkowy typu greckiego z czosnkiem niedźwiedzim, Paluszki Serowe MiaMu, Ser Księżan OLD klinek, Ser pleśniowy La Polle Camembert Classic bez GMO. Docenione zostały również produkty grajewskiego Mlekpolu – Chłodnik warzywny MLEKPOL oraz Serek Śmietankowy Łaciaty z suszonymi pomidorami. Dwa Złote Medale MTP zdobyła również firma EUROMAX Krzysztof Rokicki z Zambrowa za chrupiące przekąski z pieczywa – ChrrUP-y oraz CHRUPOSZKI.

Targi POLAGRA rozpoczęła konferencja prasowa Krzysztofa Jurgiela, ministra rolnictwa i rozwoju wsi, oraz Przemysława Trawy, prezesa MTP, na której zapowiedziano m. in. zmiany w targowej formule.

– Trudno uwierzyć, że od pierwszej edycji minęło tyle czasu. POLAGRA dziś to cały szereg targów, gromadzących 900 wystawców z 36 państw. Zgłoszono aż 200 nowości. Liczymy na ponad 50 tys. zwiedzających. W eksporcie żywności jesteśmy potęgą, podobnie jak w meblarstwie. Wystawcy z MEBLE Polska już dawno zażyczyli sobie, by zorganizować dla nich niezależne targi typowo proeksportowe. Podobnie chcemy wspierać eksporterów żywności. Dlatego POLAGRA Food w przyszłym roku stanie się imprezą, na którą będziemy zapraszać zagranicznych kupców. Odbędzie się już w maju – zapowiedział Przemysław Trawa, prezes MTP.

Krzysztof Jurgiel podkreślał, że polska żywność podobija kolejne rynki, nie tylko na zachodzie Europy, ale poza kontynentem. - Sprzedaż do krajów UE stanowi 81,5 proc. eksportu naszej żywności. Nie ograniczamy się jednak tylko do Europy. Coraz ważniejsze będą nowe kierunki. W ubiegłym roku sprzedaliśmy za granicę żywność za 24,3 mld zł. I półrocze 2017 było bardzo udane. Dlatego liczę, że w tym roku wartość eksportu znacząco przekroczy 25 mld zł - mówił w Poznaniu minister rolnictwa.

Targi Polagra Food to dla branży spożywczej zwiastun trendów konsumenckich, kompleksowy przegląd ofert, ale też promocja polskiej gospodarki. W ofercie wystawców: mięsa i wędliny, dodatki do żywności, zioła, przyprawy, produkty mleczarskie - sery, kefiry, jogurty, mleko, wyroby piekarskie i cukiernicze - ciasta, castka, słodycze, przetwory owocowo-warzywnych, wina, wódki i likiery oraz żywność ekologiczna.

Źródło: polagra

Wczytuję ocenę...


OTWARTYM TEKSTEM (ODC.128/1) - CZYM MOTYWOWANA JEST NIENAWIŚĆ WOBEC PROF. JANA SZYSZKI?
Wczytuję komentarze...
Najnowsze