Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

W oświadczeniu nt. „złotego pociągu” Światowy Kongres Żydów sugeruje polską odpowiedzialność za Holokaust

mk 12:29 29 sierpnia 2015
flickr/David Spigolon/CC BY-ND 2.0
Szef Światowego Kongresu Żydów Robert Singer w oświadczeniu ws. znalezionego w Polsce „złotego pociągu” zasugerował, że Polska była odpowiedzialna za Holokaust.

Wcześniej pisaliśmy, że Singer w oświadczeniu wydanym w Nowym Jorku napisał, że wartościowe przedmioty, które może kryć tajemniczy „złoty pociąg” mogą pochodzić z grabieży żydowskiej własności. Jego zdaniem cenne znaleziska powinny wrócić do prawowitych właścicieli lub ich spadkobierców.  CZYTAJ WIĘCEJ…

Jednak ciekawsze jest uzasadnienie, które pojawia się w oświadczeniu. Sugeruje się w nim polską odpowiedzialność za cierpienia, jakich doznali Żydzi w czasie zorganizowanego przez Niemców Holokaustu.

W przypadku gdy nie będzie można znaleźć właścicieli zrabowanych kosztowności, całe złoto i znalezione rzeczy należące do żydowskich rodzin lub firm powinny być spożytkowane dla polskich Żydów, ponieważ Polska nigdy nie wynagrodziła im cierpień i strat materialnych, jakich doznali w czasie Holokaustu – czytamy w oświadczeniu Światowego Kongresu Żydów. 

 

Źródło: telewizjarepublika.pl, telegraph.co.uk

Wczytuję ocenę...


ELI BARBUR (TELAWIW ONLINE) - Dezorientacja w sporze Warszawa-Tel Awiw na rękę Moskwie? "To jakieś szaleństwo izraelskiej władzy!"
Wczytuję komentarze...
Najnowsze