Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

W Opolu ustawiali przetargi. Teraz posiedzą…

kos 18:50 17 października 2017
policja.pl
Zatrzymanych 13 osób, tymczasowe aresztowania oraz blisko 50 zarzutów – to efekt pracy policjantów z Wydziału d/w z Korupcją Komendy Wojewódzkiej Policji w Opolu. Mieszkańcy kilku województw podejrzani są o udział między innymi w tzw. zmowach przetargowych. Do tej sprawy śledczy zabezpieczyli ponad 160 000 złotych. Policjanci przewidują dalszy rozwój tej sprawy.

Policjanci z Wydziału d/w z Korupcją Komendy Wojewódzkiej Policji w Opolu nabrali podejrzeń co do prawidłowości przetargów prowadzonych na terenie województwa opolskiego i województw ościennych. Na podstawie zgromadzonych dowodów funkcjonariusze zatrzymali 13 osób mogących mieć związek z tym procederem. Wszyscy to mieszkańcy województw opolskiego, śląskiego i wielkopolskiego w wieku od 26 do 69 lat.

Zdaniem śledczych ich działanie miało polegać na wchodzeniu w porozumienie między sobą oraz innymi licytantami podczas przetargów komorniczych odbywających się w sądach rejonowych. Osoby te także miały utrudniać i udaremniać przetargi publiczne i tym samym działać na szkodę wielu osób, a także Skarbu Państwa. Policjanci podejrzewają również, że osoby te wymuszały na zainteresowanych przedmiotem licytacji, odstąpienie od niej, bądź nie podbijanie ceny wywoławczej - grożąc im.

Podczas przeszukań mieszkań funkcjonariusze zabezpieczyli ponad 160 000 złotych, komputery, telefony komórkowe oraz obszerną dokumentację związaną z przetargami. Zebrane dowody pozwoliły na przedstawienie blisko 50 zarzutów, w tym m.in. wymuszeń rozbójniczych oraz działania w zorganizowanej grupie przestępczej polegającej na zmowach przetargowych. Na wniosek prokuratora oraz naczelnika Wydziału d/w z Korupcją KWP w Opolu - Sąd Rejonowy w Opolu tymczasowo aresztował na 3 miesiące dwóch z zatrzymanych. 11 osób otrzymało zakaz opuszczania kraju oraz dozór policyjny. Teraz zatrzymanym oprócz kar więzienia grożą również wysokie kary grzywny.

Śledczy prowadzący sprawę przewidują dalszy jej rozwój. Nie wykluczają też kolejnych zatrzymań. Działania nadzoruje Prokuratura Okręgowa w Opolu.

Źródło: policja.pl

Wczytuję ocenę...


SALONIK POLITYCZNY (ODC.231) - OTO CO TAK NAPRAWDĘ STAŁO SIĘ PODCZAS WIZYTY PREZYDENTA DUDY W USA
Wczytuję komentarze...
Najnowsze