Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

W lato grożą nam wyłączenia prądu? Operatorzy ostrzegają przed problemami

MAD 10:29 19 czerwca 2017
flickr.com/Daniel X. O'Neill/CC BY 2.0
Jak informuje dzisiejsza „Rzeczpospolita”, w lipcu w Polsce mogą pojawić się problemy z zapewnieniem energii podobne do tych, które miały miejsce latem 2015 r. PSE uspokajają, jednak eksperci dalecy są od optymizmu.

Jak donosi „Rz”, Europejska Sieć Operatorów Systemów Transmisyjnych (ENTSO) w raporcie „Summer Outlook 2017” ostrzega, że w lipcu 2017 r. Polska może mieć problemy z „zapewnieniem wystarczającej rezerwy mocy w systemie elektroenergetycznym”. Oznacza to, że w dostawie prądu mogą wystąpić podobne problemy, jak w sierpniu 2015 r., i Polskie Sieci Energetyczne w godzinach szczytu, czyli między 13.00 a 14.00 w letnich miesiącach nie będą miały wystarczających nadwyżek mocy, by pokryć zapotrzebowanie.

Powodem są bardzo wysokie temperatury i długie okresy suszy, a co za tym idzie – chętnie używane są klimatyzatory, które wskazywane są jako główne „pożeracze” energii.

Beata Jarosz z Polskich Sieci Energetycznych uspokaja, że raport ma znaczenie bardziej sygnalizacyjne niż przedstawia konkretny scenariusz wydarzeń. Eksperci są jednak sceptyczni i podkreślają, że takie problemy zdarzają się nie pierwszy raz  

Źródło: rp.plWczytuję ocenę...
OTWARTYM TEKSTEM - odc. 120/2 - IRENEUSZ KACZMAREK - DIAGNOZA JEST JASNA: JESTEŚMY NA WOJNĘ!

Wczytuję komentarze...
Najnowsze