Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

W Budapeszcie uroczyście odsłonięto pomnik „Memento-Smoleńsk”

PR 11:25 6 kwietnia 2018
twitter
W piątek w Budapeszcie, Premier Mateusz Morawiecki oraz prezes PiS Jarosław Kaczyński wzięli w uroczystości odsłonięcia pomnika ofiar katastrofy smoleńskiej. Obecni byli także premier Węgier Viktor Orban i inicjator pomnika, szef Komisji Spraw Zagranicznych parlamentu węgierskiego Zsolt Nemeth. - Pomnik jest tez obietnicą, że po wyborach będziemy podążać tą samą drogą - stwierdził Nemeth.

 

Uroczystość odbyła się w 2 językach. Po przywitaniu, został odegrany hymn Polski i Węgier, po czym głos zabrał Zsolt Nemeth.

- Na kopcu „Memento-Smoleńsk” jest symboliczna biel i czerwień, tworzące Polskie barwy, uzupełniane przez zieloną wstążkę tworząc flagę Węgier. Katyń i Smoleńsk mają wiele wspólnego z Węgrami. Ofiary z Katynia były też obywatelami Węgier.

Inicjator pomnik oznajmił także, że losy Polski i Węgier są ze sobą powiązane.

- Pomnik który dziś odsłaniamy nie przypadkowo składa się dwóch granitowych elementów tworzących krzyż. Wyraża to to, ze tragedia z 1940 roku i 2010 są ze sobą ściśle powiązane i nie można ich od siebie oddzielić. Węgier też nie da się od tego oddzielić. Nie jest to tylko symboliczny gest. Los Polski i Węgier są powiązane. To nie tylko piękna tradycja ale i braterstwo krwi - podkreślił.

- Pomnik jest tez obietnicą, że po wyborach będziemy podążać tą samą drogą – stwierdził.

 

 

Źródło: TVP Info

Wczytuję ocenę...


Mówi Się (Sobala) - T. SAKIEWICZ: W PO ZNALEŹLIŚMY 3 OSOBY SKAZANE ZA PEDOFILIĘ, A JEDNĄ OSKARŻONĄ!
Wczytuję komentarze...
Najnowsze