Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Viktor Orban zapowiada walkę z PE. "Rząd Węgier zdecyduje w poniedziałek, jakie kroki prawne podjąć"

PR 12:27 14 września 2018
twitter
Premier Węgier Viktor Orban w Radiu Kossuth zapowiedział, że jego rząd w poniedziałek podejmie decyzje o tym, jakie kroki prawne podjąć by podważyć rezolucję Parlamentu Europejskiego dotyczącą uruchomienia wobec tego kraju art. 7. traktatu unijnego.

 

 

Premier Węgier Viktor Orban w Radiu Kossuth zapowiedział, że jego rząd w poniedziałek podejmie decyzje o tym, jakie kroki prawne podjąć by podważyć rezolucję Parlamentu Europejskiego dotyczącą uruchomienia wobec tego kraju art. 7 traktatu unijnego.

Viktor Orban oświadczył, że spodziewa się "poważnego sporu prawnego" na temat rezolucji PE, a wynik głosowania określił jako "oczywiste złamanie prawa".

Rząd Węgier uznaje, że PE nie przyjął rezolucji niezbędną większością 2/3 głosów, gdyż przy jej obliczaniu nie uwzględnił głosów wstrzymujących.


- Węgierski rząd coś musi z tym zrobić. W poniedziałek odbędzie się posiedzenie rządu na tematy europejskie i wtedy minister sprawiedliwości (Laszlo Trocsanyi) i szef kancelarii premiera Gergely Gulyas przedstawią propozycję, jakie kroki prawne mogą i powinny podjąć Węgry - powiedział Orban.


Premier zaznaczył, że dni obecnego Parlamentu Europejskiego są policzone.

- Jest to Parlament Europejski, który należy traktować z należnym szacunkiem, ale jako zbiorowisko na wylocie. Jego dni są policzone, odchodzi w maju i w majowych wyborach do PE będą wybrani nowi europosłowie. Wszystko, co się dzieje, należy interpretować w tym kontekście - powiedział.

Źródło: mediaklikk.hu/kossuth/, media, Centrum Prasowe PAP

Wczytuję ocenę...


KONIEC SYSTEMU (ODC.142/2) - LIZINIEWICZ: JAK EKOLODZY I OPOZYCJA GRAJĄ PRZYRODĄ
Wczytuję komentarze...
Najnowsze