Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

UWAGA! W Tatrach szaleje halny. Nie wybieraj się w góry! ZOBACZ

M.N. 17:34 30 października 2018
pixabay.com
Wiejący z ogromną prędkością halny wyrządził na Podhalu duże zniszczenia. Strażacy wzywani są do powalonych drzew i uszkodzonych budynków. W wielu miejscach zerwane są linie energetyczne. Ze względu na zagrożenie, zamknięte zostały wszystkie punkty wejść do Tatrzańskiego Parku Narodowego.

Wiatr spowodował spadki napięcia w sieci - część szpitala w Nowym Targu zasilana jest z agregatów. Dyrekcja zapewnia jednak, że placówka funkcjonuje normalnie i nie ma zagrożenia dla życia i zdrowia pacjentów. Halny spowodował też zniszczenia na cmentarzu parafialnym w Zębie w powiecie tatrzańskim.

Powalone drzewa uszkodziły ogrodzenie i nagrobki. Na jednym z zakopiańskich cmentarzy wiatr powalił na ziemię drewniany krzyż. Na Kasprowym Wierchu prędkość wiatru dochodzi do 150 kilometrów na godzinę, a kolejka na Kasprowy nie jeździ. Zamknięto też drogę do Morskiego Oka, którą jeździły zaprzęgi konne. Przed południem drzewa zatarasowały drogę z Cyrhli w stronę Murzasichla i Łysej Polany. Zamknięty jest też odcinek drogi z Wierchu Porońca na Łysą Polanę. W Murzasichlu drzewo spadło na ciężarówkę. Kierowcy nic się nie stało.

W tak ekstremalnych warunkach ratownicy TOPR odradzają wyjście w góry. Jak informują, wiele szlaków zostało zablokowanych przez połamane przez wiatr drzewa. W wyższych partiach Tatr jest ograniczona widoczność, co może utrudniać orientację w terenie.

Źródło: IAR

Wczytuję ocenę...


STUDIO WYBORCZE - SEMKA, ZIEMKIEWICZ, ORZEŁ - PiS WYGRAŁO WYBORY DO PE I MA SZANSĘ WYGRAĆ KOLEJNE
Wczytuję komentarze...
Najnowsze