Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

UWAGA! Przełom w nauce - Japończycy wyhodowali kury składające jaja z lekiem na SM

sm 12:33 10 października 2017
Japońscy naukowcy wpadli na pomysł hodowli kur, które znoszą jaja zawierające interferon beta, a więc białko stosowane w leczeniu bardzo trudnej choroby jaką jest stwardnienie rozsiane. Leki zawierające interferon, stosowane przy leczeniu SM kosztują około 888 dolarów, a więc ponad 3 tysiące złotych. Stwardnienie rozsiane jest chorobą atakującą układ komórkowy i bardzo często prowadzi do inwalidztwa. Naukowcy mają nadzieję, że hodowla leczniczych jaj pozwoli znacznie obniżyć koszty leczenia tej trudnej choroby.

Innowacyjnych badań genetycznych podjęli się naukowcy z Krajowego Instytutu Zaawansowanej Nauki i Technologii Przemysłowej (AIST) w regionie Kansai leżącym na wyspie Honsiu. Japończycy najpierw wprowadzili odpowiedzialne za produkcję interferonu geny do koguciej spermy, dzięki czemu zapłodnione jaja, a następnie wyklute z nich kurczęta posiadały gen produkujący pożądany interferon. Powstałe w ten sposób kury, zostały uzdolnione do składania jaj z leczniczym białkiem.

Jedna kura potrafi w ciągu roku znieść nawet 300 jaj. Zakładając fermę kur składających jaja z interferonem beta, leczenie SM może okazać się tańsze i prostsze. Podobno naukowcy planują sprzedaż wychodowanego w kurzych jajach leku firmom farmaceutycznym, które mogłyby podjąć odpowiednie badania nad genetycznie zmodyfikowanymi jajami.

CAŁOŚĆ TUTAJ 

Źródło: swiato-podglad.pl

Wczytuję ocenę...


(W PUNKT) - DR JERZY TARGALSKI - SPOTKANIE TRUMP-PUTIN TO BYŁ TEATR BEZ KONKRETÓW
Wczytuję komentarze...
Najnowsze