Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

UWAGA! Eksperci nie mają złudzeń: Roboty mogą stanowić śmiertelne zagrożenie dla cywilów!

sm 22:07 21 sierpnia 2017
Fot. Flickr
Eksperci z całego świata ostrzegają przed destrukcyjną potęgą robotów. 116 specjalistów zajmujących się robotyką i sztuczną inteligencją wezwało w liście otwartym odczytanym podczas otwarcia Międzynarodowej Konferencji na temat Sztucznej Inteligencji w Melbourne do całkowitego zakazu pracy naukowej nad robotami przeznaczenia militarnego.

Nie tak dawno ONZ głosowało nad rozpoczęciem oficjalnych dyskusji na temat nowoczesnej, inteligentnej broni, czołgów oraz samostrzelających karabinów maszynowych. Wcześniej Organizacja Narodów Zjednoczonych otrzymała apel skierowany przez ekspertów z 26 krajów świata, o zaniechanie prac nad nową formą śmiercionośnej broni.

Pionierzy w kwestii robotyki obawiają się, że trwający na całym świecie wyścig w budowie coraz to bardziej zaawansowanych robotów przeznaczenia militarnego, przeradza się w nowy wyścig zbrojeń, który może zmienić bieg historii. W przeszłości mieliśmy już dwa militarne wyścigi, pierwszy dotyczył przełomu w wykorzystaniu prochu strzeleckiego drugi użycia broni atomowej. Obydwa wyścigi zbrojeń przyniosły ludności wiele cierpienia i nienawiści.

Naukowcy twierdzą, że śmiercionośne roboty wojskowe mogą w końcu wymknąć się spod kontroli i obrócić przeciwko człowiekowi. Sterowane przez sztuczną inteligencję maszyny mogą rozpocząć zniszczenia, które nie sposób będzie zatrzymać. „Raz rozwinięta, śmiertelna, autonomiczna broń pozwoli na walkę zbrojną w skali większej niż kiedykolwiek, może to nastąpić szybciej niż ludzie będą w stanie zrozumieć. Może to być narzędzie terroru, broń, którą despoci i terroryści użyją przeciwko niewinnym ludziom oraz broń która sama zacznie zachowywać się w sposób niepożądany. Nie będziemy musieli długo czekać. Kiedy ta puszka Pandory zostanie otwarta, trudno będzie ją zamknąć”.

 

CZYTAJ WIĘCEJ

Źródło: swiato-podglad.pl

Wczytuję ocenę...


KONIEC SYSTEMU (ODC.125/1) - CZY OKRĄGŁY STÓŁ BYŁ KONSTRUKCJĄ KGB?
Wczytuję komentarze...
Najnowsze