Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Ustawa wprowadzająca program "Rodzina 500 plus" trafi do Sejmu. Szydło: Dziecko to jest najlepsza inwestycja w przyszłość, to nie jest koszt

zm 14:52 1 lutego 2016
Telewizja Republika
– Po raz pierwszy po 1989 roku powstał kompleksowy program prodemograficzny wsparcia polskich rodzin – mówiła dzisiaj premier Beata Szydło ogłaszając, że rząd przyjął projekt ustawy wprowadzającej program "Rodzina 500 plus". Szefowa rządu złożyła projekt na ręce marszałka Sejmu Marka Kuchcińskiego oraz zaapelowała też do opozycji o konstruktywną pracę nad dokumentem. – Pokażmy Polakom, że w ważnych dla nich sprawach umiemy się zjednoczyć – dodała.

Projekt ustawy wprowadzający stworzony przez PiS program prorodzinny został w ubiegły czwartek przyjęty przez Radę Ministrów. Premier Szydło nie odpowiadała dzisiaj na pytania dotyczące szczegółów ustawy, ale jak zapowiedziano, w dniu jutrzejszym odbędzie się konferencja z minister rodziny, pracy i polityki społecznej Elżbietą Rafalską, która wytłumaczy szczegóły programu.

Spełniona obietnica wyborcza PiS

Jak podkreślała Szydło, dokładnie we wrześniu 2015 roku zadeklarowała, że nowy rząd złoży program prorodzinny. – Deklarowałam, że wprowadzimy program prorodzinny. Dziś mam satysfakcję, że słowa dotrzymałam – mówiła szefowa rządu. – Po raz pierwszy po 1989 roku powstał kompleksowy program prodemograficzny wsparcia polskich rodzin – mówiła szefowa rządu.

Jak tłumaczyła, program "Rodzina 500 plus" to nie tylko pomoc finansowa ze strony państwa na każde dziecko, ale także kompleksowe spojrzenie na potrzeby rodziny i problemy demograficzne, które występują w Polsce. – Mówiliśmy, że jest  potrzebny z kilku względów i nie można na niego patrzeć tylko ze względu na kontekst finansowy – dodała Szydło.

Premier podkreśliła też, że środki potrzebne na wprowadzanie programu zostały już zabezpieczone w przyjętej w ubiegłym tygodniu ustawie budżetowej na 2016 rok (Czytaj więcej)

Najlepsza inwestycja w przyszłość

– Dziecko to jest najlepsza inwestycja w przyszłość, to nie jest koszt. My wszyscy, politycy, którzy pracujemy nad tym programem w Sejmie musimy o tym pamiętać. Musimy w ten sposób podchodzić do tego projektu – podkreślała Szydło. –  Wsparcie rodzin jest najważniejszym priorytetem mojego rządu. Ten program to dopiero początek drogi – zapowiadała premier.

Szefowa rządu podkreśliła też ogromne znaczenie konsultacji społecznych w tworzeniu projektu oraz uwzględniania sugestii Polaków, którzy komentowali powstający projekt programu "Rodzina 500 plus". – To jest program dla wszystkich, bez względu na poglądy, na światopogląd – mówiła.

Jak podkreśliła na koniec swojego wystąpienia, ze względu na istotne znaczenie projektu, apeluje też do opozycji o odłożenie sporów politycznych w dyskusji na temat programu "Rodzina 500 Plus", a skupienie się na kwestiach merytorycznych.  – Pokażmy Polakom, że w ważnych dla nich sprawach umiemy się zjednoczyć – dodała.

Po konferencji prasowej Beata Szydło udała się z przedstawicielami swojego gabinetu, aby złożył ustawę dotyczącą programu "Rodzina 500+" na ręce marszałka Sejmu Marka Kuchcińskiego.

 


Źródło: telewizjarepublika.pl

Wczytuję ocenę...


GEOPOLITYCZNY TYGIEL (ODC.106) - OTO DLACZEGO ZAKUP F-35 ROZZŁOŚCIŁ ROSYJSKĄ AGENTURĘ
Wczytuję komentarze...
Najnowsze