Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Ustawa o zwiększeniu finansowania służby zdrowia to ogromny sukces

PR 8:24 20 października 2017
Telewizja Republika
Gościem Emilii Pobłockiej w programie „Prosto w Oczy” był marszałek Senatu, Stanisław Karczewski. Głównym tematem rozmowy było zwiększenie funduszy na służbę zdrowia.

Służba zdrowia jest niedofinansowana i wymaga wsparcia. Jest to bardzo istotna bolączka dla polaków- stwierdził Stanisław Karczewski. Wczorajsza decyzja Komitetu Stałego Rady Ministrów o przyjęciu projektu ustawy w tej sprawie jest bardzo ważna. Dokument będzie rozpatrzony na najbliższym posiedzeniu rządu- powiedział podczas wizyty w studiu marszałek Senatu.

 

Pojawiła się krytyka projektu, głównie dotycząca tempa zmian, które zaplanowane jest na siedem lat. Rezydenci natomiast chcą trzech. Marszałek powiedział jednak, że Minister Finansów po wielu wyliczeniach i prognozach zadecydował że tempo musi być takie a nie inne. Musimy być ostrożni i pragmatyczni- podkreślił gość programu.

Karczewski, nie wyklucza jednak, że proces zwiększania środków na służbę zdrowia przebiegnie szybciej. To wszystko zależy od wielu czynników, jeśli uda się utrzymać wysoki poziom wzrostu gospodarczego, możemy spodziewać się wcześniejszego zwiększenia środków z służbę zdrowia.

Zachęcam rezydentów do odstąpienia od protestów, ich postulat został spełniony a pozostała jedynie kwestia tempa zmian- powiedział marszałek. Głodówka nie ma sensu. Namawiam rezydentów by brali udział w rozmowach na temat konstruktywnych korekt projektu ustawy- podkreślił Karczewski. Zaznaczył również, że obecny rząd jest pierwszym, który podejmuje decyzje mające bezpośredni wpływ na zwiększenie liczny lekarzy.

 


Źródło: Telewizja Republika

Wczytuję ocenę...


PROGRAM "7X24" (9.12) - DLACZEGO NIEMCY TRAKTUJĄ POLSKĘ JAKO KRAJ II KATEGORII ?
Wczytuję komentarze...
Najnowsze