Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

US zajął 12 tys. zł prywatnego rachunku bankowego HGW

M.N. 8:14 21 września 2017
FLICKR/ PIOTR DRABIK/ CC BY 2.0
Urząd Skarbowy zajął ponad 12 tys. na prywatnym rachunku prezydent Warszawy Hanny Gronkiewicz-Waltz. HGW została dotąd ukarana sześć razy, grzywnami w wysokości po trzy tys. zł, za niestawienie się przed przed komisją weryfikacyjną ds. Stołecznej reprywatyzacji.

Prezydent Warszawy składał wnioski o uchylenie czterech grzywien, za niestawiennictwa na rozprawach, komisja je oddaliła. Wezwania do uiszczenia grzywny prezydent otrzymała. US zajął 12 tys. zł z prywatnego rachunku Gronkiewicz-Waltz. Uzyskana kwota została przekazana komisji.

– Ściągnięcie grzywien z konta pani prezydent Hanny Gronkiewicz - Waltz to kolejny dowód na to, że komisja weryfikacyjna działa skutecznie – powiedział Patryk Jaki. – Doprowadziliśmy do tego, że za te kary nie zapłacili warszawiacy ze swoich podatków, tak jak chciała tego wiceprzewodnicząca PO. Państwo przestaje być teoretyczne i egzekwuje równość wobec prawa wszystkich obywateli, także tych silnych – dodał. Zdaniem Sebastiana Kalety HGW musiała liczyć się z konsekwencjami, ponieważ w arogancki sposób łamała prawo.

Prezydent Warszawy odmawia stawienia się przed komisją weryfikacyjną argumentując, że jest ona niekonstytucyjna.  

Źródło: onet.pl

Wczytuję ocenę...


WYDANIE SPECJALNE - DR ROSS, KANIA: JAK OTWARTY DIALOG DĄŻY DO WYWOŁANIA ZAMIESZEK W POLSCE
Wczytuję komentarze...
Najnowsze