Wśród gości znaleźli się również przedstawiciele najważniejszych organizacji polonijnych w Zjednoczonym Królestwie oraz polskiego Ministerstwa Spraw Zagranicznych reprezentowanego przez dyrektora Departamentu Polonijnego, Mateusza Stąsieka.

Spotkanie jest częścią programu realizowanego przez Towarzystwo Projektów Edukacyjnych, pod medialnym patronatem "Gazety Polskiej", mającego na celu przywrócenie pamięci o wymazanych przez włodarzy PRL z polskiej kultury wybitnych artystów tworzących na emigracji.

W programie dzisiejszego spotkania znalazła się projekcja filmu "Artyści Andersa" w reżyserii Rafała Brylla, występ Kathy Karr, brytyjskiej śpiewaczki o polskich korzeniach, która wykonana kilka piosenek o żołnierzach Andersa, multimedialny wykład profesora Jana Sienkiewicza oraz otwarcie wystawy o bohaterach spotkania, czyli artystach, których gen. Anders wyprowadził z nieludzkiej, sowieckiej ziemi.

W szeregach Armii Polskiej dowodzonej przez generała walczyło kilkuset uznanych artystów, z których kilkudziesięciu, po ustaniu działań wojennych, gen. Władysław Anders wysłał do włoskich uczelni artystycznych w Bolonii i Rzymie.

Partnerem strategicznym realizowanych działań jest brytyjski fundusz inwestycyjny CVC Capitals, bez wsparcia którego nie doszło by do realizacji programu.