Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Ukraiński minister obrony: Nasze okręty wojenne, będą wpływały przez Cieśninę Kerczeńską na Morze Azowskie

PR 12:20 7 grudnia 2018
zrzut ekranu: Telewizja Republika
Minister obrony Ukrainy Stepan Połtorak oznajmił, że Kijów nie zrezygnuje z prawa do przekraczania Cieśniny Kerczeńskiej i obecności w Morzu Azowskim. - Będziemy realizować takie rejsy zgodnie ze wszystkimi normami i prawami międzynarodowymi - powiedział Połtorak.

W zeszłym miesiącu Rosjanie ostrzelali trzy ukraińskie okręty marynarki wojennej, które przeprawiały się przez tę cieśninę. Przejęli okręty i zatrzymali marynarzy. W związku z tym Ukraina wprowadziła stan wojenny na części terytorium.

Ukraiński minister obrony Stepan Połtorak na antenie telewizji "Priamyj" zaznaczył, że Kijów nie zrezygnuje z prawa do przekraczania Cieśniny Kerczeńskiej i obecności w Morzu Azowskim.

- Kiedy będziemy gotowi do przekraczania Cieśniny Kerczeńskiej w ramach rotacji naszych jednostek, wówczas będziemy realizować takie rejsy zgodnie ze wszystkimi normami i prawami międzynarodowymi - mówił.

Dodał, że jeśli Ukraińcy zrezygnują z możliwości przepływania przez Cieśninę Kerczeńską, wówczas utracą kolejne terytorium, na co nie można pozwolić.

Okupująca Krym Rosja twierdzi, że to do niej należą również wody terytorialne Krymu, w tym Cieśnina Kerczeńska nad którą Rosjanie nielegalnie zbudowali most. Przez Cieśninę prowadzi droga morska z Morza Czarnego do ukraińskich portów Morza Azowskiego. 25 listopada Rosja ostrzelała i przejęła podążające tą drogą ukraińskie okręty marynarki wojennej.

 

Źródło: IAR

Wczytuję ocenę...


Mówi Się (Sobala) - T. SAKIEWICZ: W PO ZNALEŹLIŚMY 3 OSOBY SKAZANE ZA PEDOFILIĘ, A JEDNĄ OSKARŻONĄ!
Wczytuję komentarze...
Najnowsze