Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Ukraińcy nie chcą stanu wojennego!

AS 17:30 11 grudnia 2018
Front News International
Większość Ukraińców nie popiera wprowadzenia w ich kraju stanu wojennego. Tak wynika z badania opinii publicznej opublikowanego przez socjologiczną grupę „Rejtynh”.

Ukraińskie władze ponad 2 tygodnie temu ogłosiły stan wojenny w niektórych obwodach w związku z rosyjskim atakiem na trzy okręty ukraińskiej marynarki wojennej.

Według przeprowadzonego sondażu 58 procent Ukraińców nie wyraziło swego poparcia dla wprowadzenia stanu wojennego. O niemal połowę mniej, bo 33 proc. zadeklarowało takie poparcie. Jednocześnie 69 procent respondentów jest zdania, że stan wojenny należało wprowadzić już w 2014 roku, a więc bezpośrednio po agresywnych działaniach Rosji na Krymie i w Donbasie.

Ukraińskie władze argumentowały ogłoszenie stanu wojennego rosyjskim atakiem i przejęciem trzech wojskowych okrętów, ale też niebezpieczeństwem pełnowymiarowej rosyjskiej inwazji. Stan wojenny wprowadzono na 30 dni. Obowiązuje on w obwodach graniczących z Rosją, separatystycznym Naddniestrzem, oraz Morzami: Czarnym i Azowskim.

Źródło: IAR

Wczytuję ocenę...


Mówi Się (Sobala) - T. SAKIEWICZ: W PO ZNALEŹLIŚMY 3 OSOBY SKAZANE ZA PEDOFILIĘ, A JEDNĄ OSKARŻONĄ!
Wczytuję komentarze...
Najnowsze