Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

UE zniekształca obraz Polski

M.N. 7:10 13 czerwca 2018
pixabay.com
Obraz polskiego sądownictwa po ostatnich reformach jest w Europie zniekształcony – mówił rzecznik prasowy Krajowej Rady Sądownictwa Maciej Mitera w rozmowie z Dorotą Kanią na antenie Polskiego Radia 24.

Maciej Mitera, rzecznik Krajowej Rady Sądownictwa, stwierdził w rozmowie z Dorotą Kanią w Polskim Radiu 24, że po ostatnich reformach obraz polskiego sądownictwa jest w Europie zniekształcony. – Szef Europejskiej Sieci Rad Sądownictwa niemalże porównał nas z Turcją […], a w Polsce nie mamy do czynienia z takimi sytuacjami, jak aresztowania sędziów czy wyrzucanie ich na bruk. Nie ma też procesów politycznych wobec sędziów mających odmienne zdanie niż aktualnie rządzący – zaznaczył. Dodał również, że Polska pozostaje członkiem Sieci.

Nawiązując do spotkania Europejskiej Sieci Rad Sądownictwa, które odbyło się w Lizbonie na przełomie maja i czerwca, rzecznik KRS zaznaczył, że Polska została na nie zaproszona jako „normalny, prawowity członek organizacji, który miał dokonać wyboru nowego przewodniczącego, przyjąć sprawozdanie finansowe i zająć się wyzwaniami sądownictwa na przyszłość”.

WIĘCEJ NA TEN TEMAT ZNAJDZIESZ W DZISIEJSZYM WYDANI8U GAZETY POLSKIEJ CODZIENNIE!

Źródło: Gazeta Polska Codziennie

Wczytuję ocenę...
TAGI: UE, Polska, KE


A DLACZEGO? ANTONI MACIEREWICZ ODPOWIADA DZIECIOM. ZOBACZ KONIECZNIE!
Wczytuję komentarze...
Najnowsze