Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Tytuł Człowieka Roku 2017 magazynu "Time" wędruję do...

am 16:17 6 grudnia 2017
time.com
Nagrodę przyznano osobom, które wzięły udział w akcji #MeToo. Zapoczątkowała ją Alyssa Milano swoim internetowym wpisem " gdyby wszystkie kobiety, które były seksualnie molestowane i napadane napisały w swoim statusie Me Too, mogłybyśmy pokazać ludziom skalę problemu".

Tylko na Facebooku w ciągu 24 godzin w akcji wzięło udział 4,7 miliona osób.

Do akcji dołączyły m. in. Lady Gaga, Emily Ratajkowski, Ashley Judd, Taylor Swift i Björk. Celebrytki to jednak wierzchołek góry lodowej. Kobiet, które zdecydowały się przełamać milczenie wokół przemocy seksualnej było mnóstwo.

"Time" opublikował oficjalne wideo, na którym wypowiadają się ofiary molestowania, które zdecydowały się mówić. Wśród nich możemy zobaczyć głównie kobiety, ale nie tylko. Dzięki temu redakcja chce zapewne podkreślić, że nie tylko kobiety dotyczy problem przemocy seksualnej.

W konsekwencji akcji #MeToo wysunięto oskarżenia wobec hollywoodzkiego producenta Harveya Weinsteina. Kilkadziesiąt kobiet oskarżyło go o molestowanie i gwałt.

Dzięki akcji na jaw wyszło wiele innych afer, dotyczących molestowania i gwałtów nie tylko w USA. Akcja #metoo pozwoliła kobietom i mężczyznom na całym świecie mówić otwarcie o tym, co ich spotkało.

 


Źródło: onet.pl

Wczytuję ocenę...


SPECJALNA "POLITYCZNA KAWA"- BEATA SZYDŁO - PiS TO PARTIA EUROENTUZJASTÓW
Wczytuję komentarze...
Najnowsze