Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

[TYLKO U NAS] Trwa okupacja siedziby PKW

mk, apu 0:38 21 listopada 2014
telewizja republika
W związku z zajęciem siedziby PKW Komisja poinformowała, że przerwała prace. Tymczasem po północy policja wyprowadziła osoby, które w proteście zajęły salę konferencyjną w Państwowej Komisji Wyborczej i domagały się m.in. dymisji członków Komisji. Policja zatrzymała dziennikarza TV Republika, który relacjonował zajście w siedzibie PKW.

07.35

I PO PROTEŚCIE. SĄ ZATRZYMANI

Policja wyprowadziła z siedziby Państwowej Komisji Wyborczej osoby, które w proteście zajęły w czwartek wieczorem salę konferencyjną PKW. Zatrzymanych zostało 12 osób, są one podejrzewane o naruszenie miru domowego i zostały przewiezione na komendę, gdzie zostaną przesłuchane.

W czwartek wieczorem do siedziby PKW weszła grupa protestujących, którzy zajęli salę konferencyjną i domagali się m.in. natychmiastowej dymisji członków PKW. W związku z tym Komisja zdecydowała o przerwaniu prac.

Obecna na miejscu policja przez kilka godzin nie podjęła interwencji. Przed północą administrator budynku złożył zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa z artykułu 193 kodeksu karnego naruszenie miru domowego. Jak powiedziała kom. Anna Kędzierzawska z zespołu prasowego KSP administrator kilkakrotnie zwrócił się do protestujących o opuszczenie budynku. Po tej prośbie część osób opuściła dobrowolnie budynek, ale część pozostała.

- W związku z tym administrator budynku poprosił policję o podjęcie interwencji. Funkcjonariusze jeszcze raz poprosili o opuszczenie budynku przez osoby zgromadzone, a gdy to nie poskutkowało wyprowadzili te osoby - powiedziała Kędzierzawska.

Policja zatrzymała 12 osób, które zostały przewiezione na komendę policji. - Wobec zatrzymanych osób będą prowadzone czynności w kierunku artykułu 193 kodeksu karnego. Chodzi o naruszenie miru domowego - powiedziała policjantka.

Zgodnie z art. 193 kk: "Kto wdziera się do cudzego domu, mieszkania, lokalu, pomieszczenia albo ogrodzonego terenu albo wbrew żądaniu osoby uprawnionej miejsca takiego nie opuszcza, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do roku".

Komenda Stołeczna Policji poinformowała, że kolejne osiem osób dostało wezwania do stawiennictwa w jednostkach policji na przesłuchanie w charakterze świadka. O dalszych szczegółach KSP ma poinformować w piątek.

W czwartek wieczorem protest przeciwko "fałszerstwom wyborczym" odbył się także w Krakowie. Według policji uczestniczyło w nim ok. 700 osób.

Źródło: telewizjarepublika.plWczytuję ocenę...
ANTONI MACIEREWICZ NA ZJEŹDZIE KLUBÓW "GAZETY POLSKIEJ" - ŚLADY MATERIAŁÓW WYBUCHOWYCH NA 107 PRÓBKACH !

Wczytuję komentarze...
Najnowsze