Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

TVP Historia wyemituje filmy blokowane przez poprzednie władze

dmc 13:51 29 stycznia 2016
FLICKR/ COLASITO77 /CC BY 2.0
"Półkowniki III RP" – to cykl filmów dokumentalnych, których emisja rozpocznie się w sobotę na antenie TVP Historia. Dyrektor stacji Piotr Gursztyn tłumaczy, że to odpowiedź na prośbę samych widzów.

30 stycznia stacja wyemituje pierwszy dokument pt. "Towarzysz generał", czyli film w reżyserii Grzegorza Brauna i Roberta Kaczmarka poświęcony generałowi Wojciechowi Jaruzelskiemu. W produkcji pojawiają się m.in. nieznane szerokiej publiczności informacje na temat komunistycznego zbrodniarza, które pochodzą z archiwów radzieckiego wywiadu.

– "Półkowniki III RP" to lista filmów, które w różnych okresach miały problemy z emisją w Telewizji Polskiej – oświadczył w rozmowie z portalem WirtualneMedia.pl Piotr Gursztyn. Dyrektor TVP Historia tłumaczy, że filmy przeszły kolaudacje, co może oznaczać, iż podejmując decyzję o ich nieemitowaniu kierowano się względami pozamerytorycznymi.

Prezes TVP Jacek Kurski powołał Gursztyna na nowe stanowisko w zeszłym tygodniu. Szef TVP Historia, związany wcześniej m.in. z tygodnikiem "Do Rzeczy" i Superstacją, zapowiedział już odświeżenie ramówki programu oraz redukcję emisji powtórek. Gursztyn jest m.in. autorem głośnej książki pt. "Rzeź Woli. Zbrodnia nierozliczona", która opowiada o masakrze ludności cywilnej dokonanej przez Niemców podczas Powstania Warszawskiego.

Źródło: telewizjarepublika.pl, wirtualnemedia.pl

Wczytuję ocenę...


SPECJALNA "POLITYCZNA KAWA"- BEATA SZYDŁO - PiS TO PARTIA EUROENTUZJASTÓW
Wczytuję komentarze...
Najnowsze