Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

TVN będzie przepraszać! Bezpodstawnie zarzucił aktorce homofobię

M.N. 11:01 14 września 2018
Twitter
Stacja TVN prawomocnym wyrokiem Sądu Apelacyjnego w Warszawie musi przeprosić felietonistkę Joannę Szczepkowską za audycję na temat jej artykułu „Homodzieciństwo”. W reportażu tej stacji pt. „Spór o gejowskie lobby w teatrze” kłamliwie przypisano Szczepkowskiej wypowiedzi i poglądy o charakterze homofobicznym.

Jak informuje „Rzeczpospolita”, Joanna Szczepkowska po trzech latach sądowych zmagań wywalczyła wyrok, który zdaniem jej adwokata „stanowi kamień milowy w dyskusji o granicach swobody wypowiedzi i wolności prasy”.

Reportaż TVN i inne komentarze publicystów tej stacji były reakcją na publikację Szczepkowskiej, gdzie napisała ona, że „dyktat środowisk homoseksualnych musi się spotkać z odporem, tak jak pary gejowskie muszą się doczekać praw małżeńskich”.

„Jak wyjaśniała felietonistka, miała na myśli, że opiniotwórczość tych środowisk ma prawo spotkać się z kontrą, a słowo »dyktat« rozumiała jako bezkrytyczne narzucanie swych opinii, a nie »dyktaturę« ” – stwierdzono w artykule „Rz”.

Po publikacji Szczepkowskiej Andrzej Morozowski w jednym z programów na antenie TVN powiedział, że słowa Szczepkowskiej są „podobne do tych, że Żydzi są winni Holocaustu”. W jeszcze innej audycji autorka felietonu została określona mianem „Wałęsy w spódnicy”.

„Sąd potwierdził, że osoby biorące udział w debacie publicznej muszą liczyć się nawet z bardzo ostrą krytyką, to krytyka taka musi opierać się na prawdzie” – stwierdził adwokat Szczepkowskiej Jakub Sewerynik.

Źródło: Rzeczpospolita, tvp.info

Wczytuję ocenę...


TOMASZ SAKIEWICZ - #StrefaWolneOdLGBT. "Symbol LGBT dziś zaczyna się kojarzyć z sierpem i młotem czy swastyką"
Wczytuję komentarze...
Najnowsze