Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Turcja: Erdogan zablokował dostęp do Wikipedii!

EmaPob 10:40 30 kwietnia 2017
flickr/Presidencia de la República Mexicana/CC BY 2.0
Turecka organizacja monitorująca internet Turkey Blocks poinformowała, że od godz. 8 czasu lokalnego dostęp do wszystkich wersji językowych Wikipedii jest zablokowany. To kolejny krok w dławieniu wolności słowa w sieci – twierdzą krytycy Recepta Tayyipa Erdogana.

Władze nie podały przyczyny tej decyzji. Nie wiadomo jak długo Wikipedia w Turcji będzie zablokowana. Informację w tej sprawie podał Urząd ds. Informacji i Komunikacji. Media spekulują, że przyczyną blokady strony mogą być zamieszczone w niej wzmianki o współpracy Turcji z terrorystami.

Zdaniem innych użytkowników Wikipedii powodem sobotniej blokady mogły być liczne krytyczne wobec prezydenta Recepa Tayyipa Erdogana informacje, które pojawiły się w encyklopedycznym wpisie na jego temat po referendum z 16 kwietnia. W referendum zatwierdzono zwiększenie kompetencji szefa państwa.

To nie pierwszy raz, kiedy w Turcji blokowane są strony internetowe. Władze w Ankarze już wcześniej blokowały dostęp do popularnych serwisów społecznościowych, jak Facebook czy Twitter. Turcy nie mogli korzystać z tych portali podczas wielkich demonstracji antyrządowych oraz po atakach terrorystycznych. 

Źródło: fakt.pl, telewizjarepublika.pl

Wczytuję ocenę...


KONIEC SYSTEMU (ODC.130/2) - prof. JAN ŻARYN - NIECH MILCZĄ CI, CO ATAKUJĄ KOŚCIÓŁ
Wczytuję komentarze...
Najnowsze