Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Trzynastka dla emerytów? Oto nowy pomysł Kornela Morawieckiego!

EmaPob 14:25 20 marca 2017
Telewizja Republika
Trzynastka dla najbiedniejszych seniorów - to pomysł, który proponuje marszałek senior Kornel Morawiecki. Zaapelował on nawet w tej sprawie do rządzących: Wspomóżcie emerytów i uczyńcie ich życie godniejszym. Dajcie najbiedniejszym "trzynastkę"! - mówi Morawiecki.

Zdaniem Kornela Morawieckiego tzw. "trzynastka" stanowiłaby ogromne wsparcie dla seniorów. Takie rozwiązanie funkcjonuje już m.in. na Cyprze. Zdaniem Morawieckiego spotkałoby się ono z wielkim entuzjazmem także w Polsce.

– Przecież emeryci mają w Polsce bardzo ciężko. Trzeba ich wspomóc i zaproponować takie rozwiązanie. Najbiedniejsi emeryci, czyli ci, którzy otrzymują 1000 zł, powinni dostawać "trzynastkę" pod koniec roku. Seniorzy borykają się z wieloma problemami, więc dodatkowy zastrzyk gotówki im się na pewno przyda - powiedział w rozmowie z Super Expressem Kornel Morawiecki, przewodniczący koła poselskiego Wolni i Solidarni.

Okazuje się, że takie rozwiązanie spodobało się także ekonomistom. 

– Z punktu widzenia sytuacji bytowej wielu polskich emerytów trzynasta emerytura na koniec roku to byłoby dla nich bardzo dobre rozwiązanie. Najbiedniejszym seniorom zawsze trzeba jakoś pomagać i ich wspierać. Pytanie tylko, czy możliwości finansowe polskiego budżetu mogłyby pozwolić na wprowadzenie takiego pomysłu w życie - skomentował pomysł ekonomista dr Marek Zuber.

 

Źródło: se.plWczytuję ocenę...
OTWARTYM TEKSTEM - odc. 120/2 - IRENEUSZ KACZMAREK - DIAGNOZA JEST JASNA: JESTEŚMY NA WOJNĘ!

Wczytuję komentarze...
Najnowsze