Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Trump: Polska zadeklarowała gotowość zakupu 32 samolotów F-35

AS 20:40 12 czerwca 2019
Telewizja Republika
– Przez miniony wiek polscy patrioci, ramię w ramię walczyli o naszą niepodległość, naszą wolność i nasz styl życia. Kiedy odwiedziłem ostatnio Polskę z dumą witałem weteranów Powstania Warszawskiego i wspominałem ich niezwykłą odwagę wobec tyranii faszystowskiej. Dzisiaj chcemy uczcić ofiary, tych wszystkich, którzy nas poprzedzali, chroniąc niepodległości i wzmacniając niezwykły sojusz polsko-amerykański - powiedział prezydent Donald Trump na konferencji prasowej po spotkaniu z prezydentem Andrzejem Dudą.

– Podpisaliśmy wspólną deklarację potwierdzającą współpracę w dziedzinie wojskowej. Deklaracja wyraźnie stwierdza - Polska i USA są nie tylko powiązane partnerstwem strategicznym, ale także wspólnymi wartościami, celami, jak również bardzo silną przyjaźnią - powiedział prezydent Donald Trump. 

Polska zadeklarowała gotowość zakupu 32 samolotów F-35 - takich, jakie widzieliśmy właśnie przelatujące nad Białym Domem. Widzieliśmy znakomity przelot tego niezwykle nowoczesnego samolotu; przeleciał nad Białym Domem i nieomalże zatrzymał się w powietrzu. Pomyślałem: czy coś się stało? Nie za szybko leci. Ale był to po prostu element akrobacji, jest to jeden z niewielu samolotów, które potrafią lądować pionowo. To jeden najwspanialszych myśliwców bojowych na świecie - mówił. 

– Od ostatniego spotkania więzy między Polską a USA stały się jeszcze bliższe - powiedział prezydent USA. 

– Polska zapewni infrastrukturę dla wsparcia obecności dodatkowego 1000 żołnierzy amerykańskich; rząd polski stworzy tę infrastrukturę bez dodatkowych kosztów dla rządu amerykańskiego; będą to koszty poniesione przez Polskę - stwierdził

– Chcielibyśmy, aby Polska dołączyła do programu bezwizowego tak szybko, jak to możliwe - dodał. 

– Przez miniony wiek polscy patrioci, ramię w ramię walczyli o naszą niepodległość, naszą wolność i nasz styl życia. Kiedy odwiedziłem ostatnio Polskę z dumą witałem weteranów Powstania Warszawskiego i wspominałem ich niezwykłą odwagę wobec tyranii faszystowskiej. Dzisiaj chcemy uczcić ofiary, tych wszystkich, którzy nas poprzedzali, chroniąc niepodległości i wzmacniając niezwykły sojusz polsko-amerykański - powiedział Trump. 

– Dziękujemy prezydentowi Dudzie, jak i narodowi polskiemu za partnerstwo z Polską na rzecz wspólnego bezpieczeństwa - dodał.

Źródło: Telewizja Republika

Wczytuję ocenę...


JAKUB ZGIERSKI (MŁOT NA MARKSIZM) - FASZYZM NA LEWICY. OTO FAKTY
Wczytuję komentarze...
Najnowsze