Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Tragiczny wypadek po słowackiej stronie Tatr. Zwłoki odnaleziono w jednym ze żlebów

am 16:44 12 września 2018
fot. Aleksander Mimier
Tłumy zniknęły już z górskich szlaków. Nie oznacza to jednak okresu odprężenia dla ratowników. Ze słowakciej części Tatr dotarła kolejna tragiczna informacja. Horská záchranná služba relacjonuje przebieg akcji.

W poniedziałek w godzinach wieczornych, ratownicy HZS-u otrzymali informację o zaginęciu turysty, który zmierzał w rejon Pośredniej Grani ze Schroniska Téryego (Teryho chata). Ostatni kontakt, jaki udało się z nim nawiązać, miał miejsce ok. godz. 11. Później jego telefon nie odpowiadał.

Słowaccy ratownicy rozpoczęli akcję ratunkową. Ta przyniosła przewidywane rezultaty. Zwłoki turysty wypatrzono w jednym ze żlebów opadających do Doliny Staroleśnej. Ratownikom pozostał smutny obowiązek transportu ciała do Starego Smokowca.

Warunki na szlakach po polskiej stronie

Warunki do wędrowania po szlakach są dobre. Jedynie na odcinkach leśnych może być mokro i błotniście. Przy słonecznej pogodzie, ruch turystyczny jest w dalszym ciągu dosyć duży. Parkingi w rejonie Morskiego Oka (Palenica Białczańska i Łysa Polana) zapełniają się około godziny 10.00. Zalecamy skorzystać z komunikacji zbiorowej, udając się w tamten rejon. Około godziny 10.00 tworzą się również kolejki do dolnej stacji Kolejki na Kasprowy Wierch. Rano temperatura w wyższych partiach gór sięga kilku stopni. Prosimy mieć to na uwadze przygotowując się do wycieczki. W zachodniej części Tatr rozpoczął się remont szlaków graniowych, aktualnie trwają prace naprawcze w rejonie Trzydniowiańskiego Wierchu. Remontowany jest również szlak na odcinku Polana Strążyska - Przełęcz w Grzybowcu. W Dolinie Lejowej trwa zrywka drewna, w związku z tym na szlaku może być dużo błota. Prosimy zachować ostrożność w wyżej wymienionych miejscach.

Szlak turystyczny między Świnicą a Zawratem jest zamknięty do odwołania z powodu obrywu skalnego oraz zniszczenia dużego fragmentu szlaku.

Planując wycieczkę w Tatry Słowackie prosimy o zapoznanie się z informacją o zamkniętych szlakach w TANAP-ie, zamieszczonych w informacjach dodatkowych w Komunikacie Turystycznym.

 

 

Źródło: tatromaniak.pl, tpn.pl

Wczytuję ocenę...
TAGI:


KONIEC SYSTEMU (ODC.125/1) - CZY OKRĄGŁY STÓŁ BYŁ KONSTRUKCJĄ KGB?
Wczytuję komentarze...
Najnowsze