Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Tragiczny bilans ofiar trzęsienia ziemi w Meksyku. Blisko 250 zabitych

ds 16:20 20 września 2017
Twitter/@ABCNews
Co najmniej 248 osób zginęło w rezultacie silnego trzęsienia ziemi, które nawiedziło we wtorek środkowy Meksyk – donoszą tamtejsze media. Jak dodają, najsilniejsze wstrząsy miały magnitudę 7,1. Setki budynków runęły lub uległy uszkodzeniu, w wielu miejscach wybuchły pożary, miliony ludzi w całym kraju nie mają prądu.

"W rejonach wstrząsów wciąż trwają akcje ratunkowe. Dramatyczny wyścig z czasem prowadzą ekipy ratunkowe pracujące na gruzowisku po zawalonym budynku szkoły w Mexico City: istnieją obawy, że pod gruzami uwięzione są dzieci. Polskie MSZ poinformowało, że nie odnotowano dotychczas sygnałów o poszkodowanych obywatelach polskich" – dodaje portal rmf24.pl.

Agencje prasowe dodają, że wtorkowe trzęsienie ziemi było najtragiczniejszym w Meksyku od 1985 roku, kiedy to wstrząsy o magnitudzie 8,1 zabiły – według różnych szacunków – od 5 do 40 tysięcy ludzi.We wtorkowym kataklizmie blisko 90 ludzi zginęło w Mexico City. Ponad 70 ofiar zanotowano w stanie Morelos, ponad 40 w stanie Puebla. Informacje o zabitych nadeszły również ze stanów Mexico, Guerrero i Oaxaca.

Źródło: rmf24, abc

Wczytuję ocenę...


KONIEC SYSTEMU (odc.86/2) - BARBARA PIWNIK - REFORMA WYMIARU SPRAWIEDLIWOŚCI POTRZEBNA OD ZARAZ
Wczytuję komentarze...
Najnowsze