Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Totalna opozycja będzie zawiedziona - polska gospodarka doceniona w raporcie ważnej organizacji

PR 11:35 19 marca 2018
W opublikowanym dziś raporcie Organizacji Współpracy Gospodarczej i Rozwoju wskazano, że polska gospodarka za czasów rządów Prawa i Sprawiedliwości prężnie się rozwija. - Wzrost jest silny a rynek pracy kwitnie – czytamy we wnioskach raportu OCED.

 

Opublikowany dziś najnowszy Przegląd Gospodarczy Polski opracowany przez Organizację Współpracy Gospodarczej i Rozwoju (OECD Economic Surveys: Poland 2018) poświęcony jest temu jak utrzymać dynamiczny wzrost gospodarczy i w dalszym ciągu podnosić poziom życia.

Autorzy raportu analizują m.in innowacyjność polskiej gospodarki oraz finansowanie innowacyjnego biznesu.

Zalecenia opracowane przez OECD dotyczą takich obszarów, jak podnoszenie kwalifikacji, reforma systemu podatkowego, czy stymulowanie badań naukowych.

- Wzrost gospodarczy Polski pozostaje silny. Rosnące zasiłki rodzinne i dynamicznie rosnący rynek pracy podnoszą dochody gospodarstw domowych, a wskaźniki ubóstwa i nierówności spadają.  Stopa bezrobocia jest na rekordowo niskim poziomie – czytamy w raporcie OECD

- Aby utrzymać ten trend Polska powinna dalej inwestować w podnoszenie kwalifikacji i infrastrukturę, a także rozwijać potencjał w zakresie innowacyjności- wskazano.

W raporcie OCED podkreślono, że polski rynek pracy przeżywa intensywny rozwój.

Autorzy raportu zwrócili przy tym uwagę na przyspieszony napływ do Polski pracowników z Ukrainy (w 2016 r. stanowili oni, jak oszacowano, 5 proc. siły roboczej).

- Jest to jak się wydaje jeden z kluczowych czynników powstrzymujących wzrost płac pomimo rekordowo niskiego bezrobocia - oceniono.

 

OCED czyli Organizacja Współpracy Gospodarczej i rozwoju to organizacja międzynarodowa o profilu ekonomicznym skupiająca 35 wysoko rozwiniętych i demokratycznych państw. Celem OECD jest wspieranie państw członkowskich w osiągnięciu jak najwyższego poziomu wzrostu gospodarczego i stopy życiowej obywateli.

Źródło: oecd, niezależna, telewizja republika

Wczytuję ocenę...


W PUNKT (R. GROMADZKI) - PAWEŁ LISICKI - KTO ZABIŁ JEZUSA?
Wczytuję komentarze...
Najnowsze