Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Tomasz Komenda chce 18 mln zł zadośćuczynienia za 18 lat więzienia

pmb 17:10 11 czerwca 2018
Tomasz KomendaZrzut ekranu z serwisu YouTube
Informacje przekazał dziennik „Fakt”. Niesłusznie skazany na 25 lat pozbawienia wolności Tomasz Komenda, będzie się domagał 18 mln zł zadośćuczynienia. Mężczyzna został niesłusznie skazany za zabójstwo którego nie dokonał i odsiedział 18 lat w zamknięciu.

Tuż po ogłoszeniu niewinności Tomasza Komendy przez Sąd Najwyższy jego pełnomocnik Zbigniew Ćwiąkalski powiadomił, że będzie się starał o wysokie odszkodowanie dla swojego klienta.

– W więzieniu był traktowany jak śmieć – powiedział w rozmowie z "Gazetą Lubuską". – Będziemy starali się o nie mniej niż 10 mln zł, myślę, że to może być więcej – mówił Ćwiąkalski.. 

Jak informuje „Fakt”, b. minister sprawiedliwości przyznał niedawno, że zażąda aż 18 mln zł zadośćuczynienia dla swojego klienta za 18 lat, które Komenda spędził za kratkami.

Podczas niedawnej wizyty w Zielonej Górze Ćwiąkalski podawał przykład trzech mężczyzn z USA, którzy niesłusznie skazani spędzili w zakładzie karnym po trzy lata. Otrzymali po 3 mln odszkodowania.

 

Źródło: polskatimes.pl

Wczytuję ocenę...


W PUNKT (K. GÓJSKA) - PROF. KAROL KARSKI O TIMMEMANSIE: Są tacy politycy, którzy dużo krzyczą, ale nic konkretnego z tego nie wynika
Wczytuję komentarze...
Najnowsze