Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

To wielkie wydarzenie! Prezydent podpisał ustawę reformującą system kierowania i dowodzenia armią oraz wręczył nominacje generalskie

PR 14:27 10 listopada 2018
zrzut ekranu: youtube / Prezydent.pl
W przeddzień Narodowego Święta Niepodległości, 10 listopada 2018 r. o godz. 13.00  w Pałacu Prezydenckim Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Duda wręczył nominacje generalskie i nominację admiralską dziewięciu oficerom Wojska Polskiego. Prezydent podpisał także ustawę ustawę reformującą system kierowania i dowodzenia armią. - Jesteśmy na początku procesu modernizacji, rozwoju i naprawy Polskich Sił Zbrojnych – powiedział prezydent RP.

W sobotę o godzinie 13:00 w Pałacu Prezydenckim miały miejsce 2 niezwykle ważne wydarzenia. Prezydent podpisał ustawę reformującą system kierowania i dowodzenia armią oraz wręczył nominacje generalskie.

Podczas wystąpienia prezydent nawiązał do podpisanej ustawy reformującej system kierowania i dowodzenia armią. Prezydent tłumaczył, że nowe przepisy wprowadzają jedno zasadnicze rozwiązanie, którym jest wstęp do nowego systemu kierowania i dowodzenia Polskimi Siłami Zbrojnymi, który wymagał pilnej naprawy.

- System wymagał pilnej naprawy i została ona rozpoczęta. Ja uważałem to za najważniejsze, uporządkowanie kwestii dowodzenia i jak rozłożona jest odpowiedzialność. Ta w wyniku ustawy z 2014 r. była rozproszona. Odpowiadali wszyscy i nikt. Cieszę się że ta zmiana w końcu następuje - podkreślił prezydent.

Prezydent wskazał także odnosząc się do wręczenia nominacji generalskich, że jest to wielkie wydarzenie.

- To wielkie wydarzenie, otrzymać nominację generalską w przeddzień 100-lecia odzyskanie niepodległości. To wielki symbol. Z całego serca gratuluję bo takie wydarzenia i awanse zapisują się w historii państwa, armii, w historiach rodzin złotymi zgłoskami - stwierdził podczas uroczystości prezydent Andrzej duda.

- Dziękuję panom za dotychczasową służbę, którą wysłużyliście dzisiejszą nominację. Wszyscy jesteście wszechstronnie doświadczonymi i wykształconymi żołnierzami - stwierdził

-Buławy i nominacje to też wielkie zobowiązanie. Tym większe, że jest rok 100-lecia odzyskania niepodległości - podkreślił prezydent Andrzej Duda.

 

Podczas uroczystości mianowani zostali:

na stopień generała dywizji:

  • gen. bryg. Jarosław Gromadziński – dowódca 18 Dywizji Zmechanizowanej,

  • gen. bryg. Dariusz Malinowski - dowódca Centrum Operacji Powietrznych – dowódca Komponentu Powietrznego.

gen111_670

( z lewej - gen. Jarosław Gromadziński, z prawej -gen. Dariusz Malinowski, źródło: zrzut ekranu: youtube / prezydent.pl )

 

Na stopień wiceadmirała:

  • kontradm. Jarosław Ziemiański - inspektor Marynarki Wojennej.

Na stopień generała brygady:

  • płk Artur Dębczak - zastępca Dowódcy Wojsk Obrony Terytorialnej,      

  • płk Sławomir Drumowicz - dowódca Komponentu Wojsk Specjalnych,   

  • płk Robert Kosowski - dowódca 17 Brygady Zmechanizowanej, 

  • płk Jacek Ostrowski - dowódca 20 Brygady Zmechanizowanej, 

  • płk Ireneusz Starzyński - dowódca 1 Skrzydła Lotnictwa Taktycznego,

  • płk Radosław Jeżewski - oficer Służby Wywiadu Wojskowego.

palac_prezydencki_670

( źródło: zrzut ekranu: youtube / prezydent.pl)

Źródło: prezydent.pl

Wczytuję ocenę...


SPECJALNA "POLITYCZNA KAWA"- BEATA SZYDŁO - PiS TO PARTIA EUROENTUZJASTÓW
Wczytuję komentarze...
Najnowsze