Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

To szansa dla Polski! ,,Na wielu obszarach występują duże i dobre złoża..."

AS 10:17 11 października 2018
Telewizja Republika
Gościem Aleksandra Wierzejskiego w poranku Telewizji Republika był doradca prezydenta Andrzej Dudy Paweł Sałek – Polska charakteryzuje się tym, że na wielu obszarach występują duże i dobre złoża wód termalnych. Wykorzystywanie tych złóż powinno być realizowane i taka inwestycja geotermalna w początkowej fazie jest droga, ale później w eksploatacji jest bardzo dobra i tania - powiedział w programie.

– Już za dwa miesiące w Katowicach wielka, światowa uroczystość - spotkanie dotyczące właśnie ochrony środowiska. Czy emisja dwutlenku węgla to smog i zanieczyszczenie środowiska?

– Generalnie spotkanie o którym pan wspomniał, czyli konferencja stron konwencji klimatycznej, które odbędzie się w Katowicach w grudniu to jest największa, można powiedzieć impreza ONZ-owska, która odbywa się na świecie - mówił Paweł Sałek. 

– Jest ona związana z ochroną środowiska i z polityką klimatyczną. To co odpowiada za efekt cieplarniany, to co jest związane z ochroną klimatu jest powiązane z gazami cieplarnianymi, czyli na przykład dwutlenkiem węgla - powiedział gość Telewizji Republika. 

– Dwutlenek węgla powstaje, gdy wytwarzamy energię i jest to gaz cieplarniany. Natomiast jeżeli mówimy o zanieczyszczeniu powietrza, to mówimy o zanieczyszczeniu powietrza cząstkami stałymi, pyłami. Oczywiście te sprawy ze sobą są razem powiązane, bo emisja paliw kopalnych powoduje to, że powstaje dwutlenek węgla i cząstki stałe, ale to są dwie różne sprawy - mówił doradca prezydenta. 

 – To co charakteryzuje polską gospodarkę, co jest związane z wytwarzaniem energii, to jest spalanie naszego dobra narodowego, czyli węgla. Węgiel jest wysoko emisyjny, jeżeli chodzi o dwutlenek węgla, tak samo jeżeli chodzi o cząstki stałe, ale usprawnienie procesu spalania podczas wytwarzania energii może się znacznie poprawić, jeżeli chodzi o ochronę środowiska, jeśli będą to urządzenia nowoczesne, które będą miały dobrą i wysoką sprawność - mówił Paweł Sałek.

– Polska charakteryzuje się tym, że na wielu obszarach występują duże i dobre  złoża wód termalnych. Wykorzystywanie tych złóż powinno być realizowane i taka inwestycja geotermalna w początkowej fazie jest droga, ale później w eksploatacji jest bardzo dobra i tania. Produkcja ciepła z geotermii charakteryzuje się z tym, że nie ponosimy kosztów związanych z zakupem uprawnień CO2 i nie mamy emisji pyłów. Jest to odnawialne źródło energii - powiedział gość Aleksandra Wierzejskiego. 

Źródło: Telewizja Republika

Wczytuję ocenę...


Mówi Się (Sobala) - T. SAKIEWICZ: W PO ZNALEŹLIŚMY 3 OSOBY SKAZANE ZA PEDOFILIĘ, A JEDNĄ OSKARŻONĄ!
Wczytuję komentarze...
Najnowsze