Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

To się w głowie nie mieści! Kolejne groźby pod adresem Polski ze strony UE

EmaPob 14:25 19 lipca 2017
Flickr.com
Unijna komisarz ds. sprawiedliwości grozi Polsce konsekwencjami. W sprawie reformy sądownictwa tym razem głos zabrała unijna komisarz Vera Jourová. Zagroziła Polsce odebraniem funduszy unijnych.

W wywiadzie dla niemieckiego dziennika „Neue Osnabruecker Zeitung“ Jourová zagroziła Polsce odebraniem w przyszłych latach dotacji unijnych...

„Musimy rozmawiać o przestrzeganiu praw podstawowych i zasad praworządności jako warunkach otrzymania przez kraj członkowski UE pieniędzy pochodzących od europejskich podatników” – powiedziała Jourová. 

„Nie mogę sobie wyobrazić, że niemieccy czy szwedzcy podatnicy chcą płacić za ustanowienie pewnego rodzaju dyktatury w innym kraju UE”.  Czeszka dodała, że nie może to dotyczyć aktualnych dotacji, tylko płatności w następnym okresie budżetowym, który rozpocznie się w roku 2021.

„Obserwujemy systematyczne zniesienie rządów prawa w Polsce, bo niszczona jest równowaga sił pomiędzy władzą sądowniczą i wykonawczą” – skomentowała.

Przypomnijmy, że to kolejna tego typu wypowiedź. Dziś podczas konferencji prasowej Frans Timmermans, wiceprzewodniczący Komisji Europejskiej, powiedział, że Komisja „jest już bardzo blisko zastosowania przeciwko Polsce artykułu 7 traktatu unijnego”. Komisarz podkreślił, że KE nie może jednak podjąć jednoznacznych decyzji na ten moment, ponieważ nowelizacje prawa dotyczącego sądownictwa Polsce nie weszły jeszcze w życie.

Źródło: dw.com

Wczytuję ocenę...
TAGI: UE, groźby, Polska


(W PUNKT) - DR JERZY TARGALSKI - SPOTKANIE TRUMP-PUTIN TO BYŁ TEATR BEZ KONKRETÓW
Wczytuję komentarze...
Najnowsze