Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

TO JAKAŚ MASAKRA! Seria samobójstw przez demoniczną grę. Momo zbiera śmiertelne żniwo

M.N. 19:51 22 września 2018
Wikimedia Commons
Przerażająca twarz widoczna na zdjęciu to Momo – postać, która za pośrednictwem aplikacji WhatsApp ma wysyłać do nastolatków niebezpieczne wyzwania. Ostatnie z nich to samobójstwo.

Momo to anonimowa postać kryjąca się za przerażającym awatarem groteskowej lalki. Kontaktuje się ze swoimi ofiarami za pomocą mediów społecznościowych, m.in. poprzez komunikator internetowy WhatsApp, Snapchat czy YouTube.

Najpierw Momo próbuje pozyskać zaufanie, by „dodać ją do znajomych”. Następnie rozpoczyna „wyzwanie”, wysyłając ofiarom brutalne zdjęcia, i grozi graczom, którzy odmawiają wykonywania jej „rozkazów”.

 

Niebezpieczne zjawisko jest powiązane z samobójstwami nastolatków na całym świecie, a także wiąże się z kradzieżą danych osobowych, szykanami, wymuszeniami, powodowaniem lęków, depresji i bezsenności.

Część władz w Europie rozpoczęła kampanię informacyjną, by ostrzec młodych i rodziców przed Momo. Szokująca gra może być bowiem następcą „Niebieskiego wieloryba” – okrutniej internetowej gry powiązanej ze śmiercią co najmniej 130 nastolatków w Rosji.

Źródło: tvp.info

Wczytuję ocenę...


KONIEC SYSTEMU (ODC.135/1) - ZOBACZ CO SIĘ STANIE JAK TUSK RZĄDZIŁBY POLSKĄ
Wczytuję komentarze...
Najnowsze