Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Temat: rzut młotem

Anita Włodarczyk we wtorek otrzymała z Polskiego Komitetu Olimpijskiego oficjalną informację, że Międzynarodowy Komitet Olimpijski (MKOl) potwierdził jej tytuł mistrzyni olimpijskiej w rzucie młotem, wywalczony podczas igrzysk w Londynie w 2012 roku.>
Anita Włodaczyk wróciła do Polski po zdobyciu w Berlinie czwartego z rzędu tytułu mistrzyni Europy w rzucie młotem. Lekkoatletka, w odróżnieniu do innych polskich medalistów, wybrała transport ziemny, zamiast lotniczego. Efektownym złotym autobusem z własnym nazwiskiem wracała z Berlina do Rawicza. Na rynku jej rodzinnego miasta czekali na nią mieszkańcy, którzy na powitanie odśpiewali gromkie "Sto lat". >
Podczas lekkoatletycznych mistrzostw Europy w Berlinie, Polacy zajęli dwa miejsca podium! To był piękny konkurs, Wojciech Nowicki został mistrzem a Paweł Fajdek wicemistrzem Europy w rzucie młotem.>
Anita Włodarczyk z wynikiem 77,90 m obroniła w Londynie tytuł mistrzyni świata w rzucie młotem. >
Kolejny w tym roku złoty medal olimpijski powędruje do naszej znakomitej młociarki, Anity Włodarczyk. Polka otrzyma złoto za występ w 2012 na IO w Londynie, w którym zajęła drugie miejsce. Powodem jest odebranie medalu zwyciężczyni konkursu, Tatianie Łysenko. >
Podczas VII Memoriału Kamili Skolimowskiej Anita Włodarczyk po raz kolejny poprawiła rekord świata w rzucie młotem. Nasza mistrzyni olimpijska uzyskała niesamowity rezultat 82,98 m. W zawodach po raz ostatni przed polską publicznością zaprezentował się także Tomasz Majewski.>
Wojciech Nowicki zdobył brązowy medal w rzucie młotem na igrzyskach olimpijskich. Polakowi trzecie miejsce dał wynik 77,73. Zwyciężył Dilshod Nazarov z Tadżykistanu, drugi był Białorusin Ivan Tichon.>
Złota medalistka olimpijska w rzucie młotem Anita Włodarczyk w wywiadzie dla TVP powiedziała: - Zrobiłam ten medal dla Polski i jestem najszczęśliwszą kobietą na świecie. >