Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Temat: Mistrzostwa Świata

Brązowy krążek w konkursie skoku wzwyż pań wywalczyła wczorajszego wieczoru Kamila Lićwinko. To siódmy medal Polaków podczas odbywających się w Londynie lekkoatletycznych mistrzostwach świata. Dramat dosięgnął za to legendarnego sprintera z Jamajki, Usaina Bolta. Podczas biegu sztafetowego, który miał być końcem jego kariery, Bolt doznał kontuzji i musiał opuścić bieżnię.>
Dwa srebrne medale zdobyli wczoraj polscy lekkoatleci na odbywającym się w Londynie mistrzostwach świata. Najpierw drugie miejsce w finale biegu na 800 metrów zajął Adam Kszczot, a kilkanaście minut później drugi srebrny krążek wywalczył Piotr Lisek w konkursie skoku o tyczce.>
Dzisiaj w Zurychu Rada FIFA podjęła decyzję o zmianie formuły rozgrywek piłkarskich mistrzostw świata. Od 2026 r. w mundialu będzie brało udział 48 drużyn, a nie jak do tej pory - 32. >
CBA zatrzymało byłego szefa warszawskiej straży pożarnej, informuje RMF24. >
Słowacja pokonała po dogrywce reprezentację USA 3:2 w ostatnim meczu grupy B hokejowych mistrzostw świata. Punkt zdobyty dzięki remisowi w regulaminowym czasie gry wystarczył jednak Stanom Zjednoczonym do wywalczenia awansu do ćwierćfinału. W nim hokeiści zza oceanu zmierzą się z Czechami, które pokonały Szwajcarię 5:4.>
Kolejny dokonały mecz rozegrali nasi hokeiści na mistrzostwach świata Dywizji 1A w Katowicach. Po zwycięstwie 4:1 nad reprezentacją Słowenii, Biało- Czerwoni pokonali kolejnego faworyta – Austrię, 1:0. Dzięki czemu są już pewni utrzymania na zapleczu hokejowej elity! >
Reprezentanci Polski w hokeju na lodzie ponieśli drugą porażkę na rozgrywanych w katowickim spodku mistrzostwach świata dywizji 1A. Nasi hokeiści przegrali z Koreą Południową 1:4 (0:0, 0:2, 1:2).>
Polska sztafeta (4x6km) w składzie: Magdalena Gwizdoń, Monika Hojnisz, Weronika Nowakowska i Krystyna Guzik zajęła w piątek czwarte miejsce na mistrzostwach świata w Oslo. Złoto zdobyły Norweżki, srebro Francuzki, a brąz Niemki.>
Polska biathlonistka Krystyna Guzik była siódma w biegu na 15 km na mistrzostwach świata w Oslo. Zwyciężyła Francuzka Marie Dorin Habert.>
Katarzyna Pawłowska wygrała rywalizację w wyścigu punktowym na mistrzostwach świata w kolarstwie torowym rozgrywanych w Londynie. Jest to już drugi medal Polskich kolarzy na tych zawodach.>
Małgorzata Wojtyra zdobyła srebrny medal w wyścigu na dochodzenie na dystansie 3 kilometrów w rozgrywanych obecnie w Wielkiej Brytanii mistrzostwach świata w kolarstwie torowym. Polka przegrała jedynie z Australijką Rebeccą Wiasak.>
Najlepszy polski skoczek narciarski zajął 32. miejsce w kwalifikacjach do konkursu Mistrzostw Świata w Lotach Narciarskich na skoczni Kulm. Po skoku na odległość 134,5 metra, Stoch wyprzedził tylko trzech rywali.>
Wasyl Kiryjenka zwyciężył w jeździe indywidualnej na czas podczas Mistrzostw Świata w kolarstwie. Maciej Bodnar i Marcin Białobłocki znaleźli się w czołowej dziesiątce.>
Doskonałe wyniki osiągnęli Polacy podczas Mistrzostw Świata w Lekkoatletyce. Nasi reprezentanci zdobyli w Pekinie aż osiem medali!>
Świetny wynik na Mistrzostwach Świata w Pekinie osiągnęli Paweł Wojciechowski i Piotr Lisek. Nasi zawodnicy zajęli ex aequo trzecie miejsce w konkursie skoku o tyczce i zdobyli brązowe medale.>
Organizatorzy piłkarskich mistrzostw świata 2018 Rosjanie zmniejszyli o 435,5 mln euro koszty. Najbardziej ucierpią na tym hotele oraz centra pobytowe dla reprezentacji - podają miejscowe med>
Bożena Janukowicz, pierwsza trenerka dwukrotnej medalistki MŚ w biathlonie Weroniki Nowakowskiej-Ziemniak, uważa, że Polki mogą w Finlandii stanąć jeszcze na podium. - Dziewczyny są w formie biegowej i przy dobrym strzeleniu, stać je na medal – przyznała.>
Weronika Nowakowska-Ziemniak zdobyła srebrny medal biathlonowych mistrzostw świata w sprincie. W fińskim Kontiolahti Polka była gorsza tylko od Francuzki Marie Dorin Habert. W pierwszej dziesiątce uplasowały się też Krystyna Guzik i Magdalena Gwizdoń. >
Polki w składzie Kornelia Kubińska, Justyna Kowalczyk, Ewelina Marcisz i Sylwia Jaśkowiec zajęły piąte miejsce w sztafecie 4x5 km w narciarskich mistrzostwach świata w Falun. Wygrały Norweżki - Heidi Weng, Therese Johaug, Astrid Uhrenholdt Jacobsen i Marit Bjoergen.>