Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Temat: 3 maja

Amerykański sekretarz stanu złożył Polakom życzenia z okazji święta Konstytucji 3 Maja. Mike Pompeo wyraził przekonanie, że Polska i Stany Zjednoczone będą zacieśniać relacje strategiczne. >
Udział żołnierzy z państw NATO i UE w defiladzie 3 maja będzie dowodem solidarności i przyjaźni – powiedział minister obrony Mariusz Błaszczak. – Dwadzieścia lat Polski w NATO i 15 lat Polski w UE to dwie bardzo ważne daty dla historii Polski, dla rozwoju Polski i dla obecnej Polski – dodał.>
Myślę, że powie że na przykład zagrożona jest demokracja, że praworządność jest zagrożona, że – nie wiem co jest jeszcze zagrożone – to są te główne rzeczy – powiedział premier Mateusz Morawiecki w wywiadzie dla Wirtualnej Polski.>
Gościem poranka w Telewizji Republika był były minister spraw zagranicznych, kandydat PiS do europarlamentu, Witold Waszczykowski. - Nie lekceważymy rywali, ale te konwencje Koalicji Europejskiej to raczej takie wiece. Oni dążą do tego by nie brać odpowiedzialności za Polskę - stwierdził. >
Wydaje się, że znacznie lepszą datą na „doniosłe” wystąpienie pewnego pana, byłby 19 maja. Wówczas będziemy „obchodzić” rocznicę... zawiązania Targowicy – wskazuje na Twitterze wiceminister cyfryzacji Adam Andruszkiewicz.>
Donald Tusk przyjedzie do Polski 3 maja. Przewodniczący Rady Europejskiej wygłosi na Uniwersytecie Warszawskim wykład „Nadzieja i odpowiedzialność. O Konstytucji, Europie i wolnych wyborach”. Redaktor naczelny „Liberté!” Leszek Jażdżewski uchylił rąbka tajemnicy.>
„Silni w sojuszach”, to hasło tegorocznej wielkiej defilady, która 3 maja odbędzie się w Warszawie. - Razem będziemy świętować 20. rocznicę przystąpienia Polski do NATO i 15. rocznicę członkostwa Polski w Unii Europejskiej – mówił szef MON Mariusz Błaszczak.>
Z okazji Święta Narodowego 3 Maja, w tym roku szczególnie uroczystego, bo przypadającego w stulecie odzyskania przez Polskę niepodległości, gratulacje i życzenia dla Narodu Polskiego przekazali na ręce Prezydenta Andrzeja Dudy m.in. Królowa Wielkiej Brytanii Elżbieta II, Król Szwecji Karol XVI Gustaw, Prezydenci: Niemiec Frank-Walter Steinmeier, Republiki Francuskiej Emmanuel Macron oraz Stanów Zjednoczonych Donald Trump - poinformował Szef Gabinetu Prezydenta RP Krzysztof Szczerski. >
Gościem red. Adriana Stankowskiego w programie "Republika po południu" był Andrzej Kołodziej, polski działacz polityczny, sygnatariusz Porozumień Sierpniowych, działacz „Solidarności” oraz Solidarności Walczącej. – Musimy zrozumieć, że między bogatymi i biednymi musi być szacunek, ciągła relacja. Nie można "używać" taniej siły roboczej tylko do wypracowania zysków dla bogatych. Znaczna część społeczeństwa w ostatnich latach bardzo zubożała. Teraz dopiero, od dwóch lat, udaje się przywracać ulgę społeczeństwu – mówił gość.>
Gościem red. Aleksandra Wierzejskiego był Jan Pietrzak, muzyk, satyryk, twórca kabaretu "Pod Egidą". – Pomnik Piłsudskiego stoi schowany w drzewach, dosłownie. Okupanci rządzą Polską, a szczególnie w kulturze. Bohaterowie wojny z Sowietami to wciąż historia rodzinna, dotycząca naszych dziadków, pradziadków. Jeśli teraz nam na tym nie zależy, co będzie później? – pytał.>
Rozpoczęła się transmisja z festynu rodzinnego „Vivat Maj, 3 Maj". Festyn jest organizowany z okazji 226. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Swoją obecność zapowiedział prezydent Andrzej Duda.>
- Modlimy się za ojczyznę i prosimy o błogosławieństwo dla niej i dla nas, którzy ją stanowimy. Chcemy się w sposób szczególny pochylić, modlić i uczyć tej bezinteresownej miłości ojczyzny, bo to istota patriotyzmu. Gdzie tej miłości i prawdziwego patriotyzmu możemy się uczyć? Ewangelia prowadzi nas dziś pod krzyż Jezusa Chrystusa, pod którym stoi Jego Matka i uczeń. Tam się objawiło królowanie Boga - powiedział w homilii podczas uroczystej mszy świętej metropolita warszawski, kard. Kazimierz Nycz.>
– Przemówienie Jarosława Kaczyńskiego z okazji święta 3-ego Maja to ważna ocena punktu, w którym jesteśmy. Zestawiłbym to przemówienie z ostatnim przemówieniem trzeciomajowym śp. Lecha Kaczyńskiego. To są dwa różne przemówienia – mówił w Telewizji Republika Krzysztof Wyszkowski działacz niepodległościowy w czasach PRL. >
"Uczestniczyłem dziś w obchodach 225. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Kapitalne wystąpienie prezydenta Dudy. Mówił o konieczności pracy nad nową ustawą zasadniczą" – napisał na swoim profilu na Facebooku Paweł Kukiz.>
– Wreszcie mam poczucie, że jestem w Polsce. Wśród ludzi, którzy rozumieją, co to słowo znaczy. Dożyłam tego, o co chodziło w życiu moim i mojego pokolenia – powiedziała Wanda Półtawska, którą prezydent Andrzej Duda odznaczył Orderem Orła Białego za wybitne osiągnięcia w pracy publicznej i państwowej.>
Obecna konstytucja nie jest w pełni doskonała. Myślę tutaj przede wszystkim o suwerenności. Jestem przekonany, że polska suwerenność powinna być w Konstytucji mocniej akcentowana, mocniej gwarantowana i silniej zabezpieczona – mówił kandydat PiS na prezydenta Andrzej Duda podczas spotkania z wyborcami w Zakopanem w dniu upamiętniającym uchwalenie pierwszej polskiej konstytucji.>
Dziś obchodzone jest Święto Konstytucji 3 maja na pamiątkę uchwalonego przez tzw. Sejm Wielki dokumentu ustawy regulującej ustrój prawny Rzeczypospolitej Obojga Narodów. >
Przed Sądem Rejonowym w Hajnówce ruszył proces dwóch kobiet oskarżonych przez policję o zakłócenie uroczystości 3 Maja przez wznoszenie "obelżywych" haseł. Za tego rodzaju hasła uznano okrzyki "precz z komuną".>
Najnowsze