Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Tatry: Kamienna lawina zeszła ze ścian Wysokiej. Jedna osoba nie żyje

am 21:23 20 września 2018
fot. Aleksander Mimier
Na łamach naszego portalu podawaliśmy już dziś, że wzrost temperatur przyczynił się do większej ilości ludzi na tatrzańskich szlakach. Zarówno po polskiej oraz słowackiej stronie, w ostatnich dniach panował wzmożony ruch. To z kolei zawsze zwiększa ryzyko wystąpienia wypadku. Dziś doszło do kolejnego. W wyniku lawiny kamiennej zginęła jedna osoba.

Ratownicy Horskiej Zachrannej Sluzby otrzymali dziś w godzinach popołudniowych szereg zawiadomień od turystów. Ci byli świadkami kamiennej lawiny, która zeszła ścianami Wysokiej. Z ich relacji wynikało, że porwała w dół jedną osobę.

Rozpoczęto akcję ratunkową z udziałem śmigłowca. Po dotarciu do poszkodowanego okazało się, że w wyniku upadku z dużej wysokości odniósł śmiertelne obrażenia. Ciało 46-letniego Słowaka przetransportowane zostało do Starego Smokowca.

Załamanie pogody

Załamanie pogody nadejdzie wraz z weekendem. W wyższych partiach gór pojawią się opady śniegu. Sypać jeszcze mocniej będzie w poniedziałek i wtorek. Opadom towarzyszyć będą silne podmuchy wiatru, znacznie obniżające odczuwalną temperaturę. Dla Rysów jej wartość spaść może nawet do -18°C!

Pogorszenie warunków pogodowych jest jednoznaczne z trudniejszymi warunkami do wędrowek. Szczególnie w godzinach porannych na szlakach zalegać może warstwa lodu, łatwo będzie o poślizgnięcie.

Władze TPN oraz TOPR proszą turystów o dużą ostrożność w doborze tras i dokładne sprawdzanie warunków na szlakach.

Źródło: tatromaniak.pl

Wczytuję ocenę...


MÓWI SIĘ (SOBALA) - JAN PIETRZAK - POLACY SĄ ZBYT MIŁOSIERNI WOBEC DEMONSTRACJI POGARDY
Wczytuję komentarze...
Najnowsze